Kościerzyna. Pięciolatka potrącona przez koparko-ładowarkę. Trwa akcja reanimacyjna

i

Autor: BE Kościerzyna. Pięciolatka potrącona przez koparko-ładowarkę. Trwa akcja reanimacyjna

Wrocław: Dramatyczny pożar kamienicy. Jedna osoba nie żyje!

2021-02-14 9:47

Dramatyczna noc we Wrocławiu. W pożarze mieszkania w jednej z kamienic zginęła jedna osoba. Na miejscu pracowało 10 jednostek straży pożarnej. Jaka jest przyczyna tragedii?

Jak informuje PAP, straż pożarna została wezwana do pożaru w kamienicy przy ul. Więckowskiego po godz. 1:00 w nocy. Ogień pojawił się w mieszkaniu na czwartej, przedostatniej kondygnacji budynku. Na miejsce skierowano 10 zastępów straży pożarnej.

- W momencie zgłoszenia płomienie wydostawały się już na zewnątrz. Był to ciężki pożar do ugaszenia. Klatka schodowa była drewnienia, w związku z tym strażacy obawiali się, że pożar się rozprzestrzeni - przekazał w niedzielę rano PAP dyżurny wojewódzkiej straży pożarnej.

Jeszcze przed przybyciem straży z budynku ewakuowało się 20 osób. W mieszkaniu strażacy znaleźli martwego mężczyznę w wieku ok. 50 lat. Nie było innych osób poszkodowanych.

- Mieszkanie uległo całkowitemu spaleniu. Nadpaleniu uległa także więźba dachowa powyżej pożaru – powiedział dyżurny. Dodał, że działania strażaków na miejscu już się zakończyły. Przyczyny pożaru nie są na razie znane.

Gigantyczny pożar Lidla. Płomienie na 5 metrów