Wrocław: Finał Flow ESK 2016. Przyszło 50 tysięcy osób [GALERIA ZDJĘĆ]

2016-06-12 10:01

Trwające około godziny multwidowisko nad Odrą pokazało 60 lat historii Wrocławia. Były kolorowo oświetlone budynki, statki, efekty specjalne i muzycy z kilku krajów świata.

Show zaczęło się z 15-minutowym opóźnieniem, o godzinie 22.15. Prezentowało przeszłość Wrocławia: czasów przedwojennych, przez okres zniszczenia i przesiedleń, aż po odbudowę, pełen rozkwit miasta i integrację mieszkańców. 

W specjalnie stworzony na tę okazję utwór - Kantatę Flow - zaangażowanych zostało  600 osób oraz cztery duże statki i 41 żaglówek. Ponadto na potrzeby widowiska na lądzie zgromadzono 500 000 kilogramów sprzętu technicznego. 

W sumie na scenie zbudowanej nad Odrą wystąpiło 300 artystów. Widzowie oglądali show nie tylko nad Odrą, na Bulwarze Dunikowskiego i Moście Pokoju, ale też na czterech ekranach umieszczonych w centrum miasta. 

Flow - część dzienna

Widowisko poprzedziły całodzienne happeningi, performanse, spektakle taneczne i muzyczne, które w artystyczny sposób opowiadały o kulturze i niezwykłych dziejach Wrocławia i jego mieszkańców. Jak podają organizatorzy, we wszystkich wydarzeniach Flow wzięło udział 140 tysięcy osób.

Czytaj także: Kina we Wrocławiu. Co tak naprawdę o nich wiesz? [QUIZ]