Porzucili kebab i ruszyli za przestępcą

i

Autor: pixabay.com/mat. policji

Wrocław: Głodni policjanci też skuteczni! Porzucili kebab i ruszyli za przestępcą

2020-10-13 9:42

Wrocławscy policjanci poszli w czasie przerwy na kebab, a wrócili z poszukiwanym przestępcą. Siedząc w barze, zauważyli przez okno poszukiwanego listem gończym 25-latka. Natychmiast przerwali posiłek i wybiegli zatrzymać mężczyznę. 25-latek już po chwili został zatrzymany i odstawiony do aresztu.

Dwaj funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław Leśnica w czasie przerwy wybrali się do jednego z wrocławskich barów na kebab. Gdy czekali na swoje zamówienie, ich uwagę przykuł idący chodnikiem mężczyzna. Zauważyli go przez okno, gdy przechodził obok baru wpatrzony w swój telefon.

- Jeden z policjantów pamiętał go z wcześniejszych czynności służbowych – informuje sierż. szt. Dariusz Rajski z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. - Wiedział też, że jest on poszukiwany przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej celem doprowadzenia do aresztu śledczego. Mężczyzna miał do odbycia karę pozbawienia wolności w wymiarze 2 lat i 10 miesięcy.

Policjanci odłożyli posiłek na później i szybko wybiegli z baru. Już po chwili zatrzymali podejrzanego mężczyznę. Ich podejrzenia okazały się słuszne. Zatrzymanym mężczyzną okazał się poszukiwany 25-latek.

Zatrzymany mężczyzna trafił najpierw na komisariat przy ul. Średzkiej, a następnie do aresztu śledczego. Policjanci tymczasem mogli spokojnie wrócić do przerwanego posiłku.

WYSADZILI bankomat i zgubili łup! Tysiące złotych na ulicy! Zrobili to pod nosem policji!