Atak zimy na Dolnym Śląsku

i

Autor: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych we Wrocławiu/TWITTER Atak zimy na Dolnym Śląsku

Atak zimy na Dolnym Śląsku! Zobaczcie, gdzie spadło TYLE śniegu! [ZDJĘCIA]

2020-10-12 11:47

Atak zimy na Dolnym Śląsku. Choć na nizinach wciąż mamy jesienną pogodę, szlaki górskie w Kotlinie Kłodzkiej pokryły się już śniegiem. Pierwsze w tym sezonie tak duże opady śniegu odnotowaliśmy w poniedziałek nad ranem. W najbliższych dniach śniegu można spodziewać się też w niższych partiach gór i kurortach turystycznych.

Choć pierwszy w tym sezonie śnieg zauważono już pod koniec września w okolicy Śnieżnych Kotłów w Karkonoszach, to prawdziwy atak zimy nastąpił dopiero 12 października. W poniedziałek nad ranem szlaki górskie w Kotlinie Kłodzkiej pokryły się grubą warstwą białego puchu. Zasypane zostało m.in. schronisko na hali pod Śnieżnikiem.

Opady śniegu występują na razie tylko w wyższych partiach gór. W najbliższych dniach śnieg może jednak padać również na niższych wysokościach. Niewykluczone też, że w połowie tygodnia pojawi się w górskich kurortach.

Atak zimy na Dolnym Śląsku! Zobaczcie, gdzie spadło TYLE śniegu! [wideo]

W najbliższych dniach warunki w górach mogą być bardzo utrudnione. Szlaki mogą być oblodzone i zaśnieżone, a temperatury spadną w okolice zera. Turyści wybierający się w najbliższym czasie w góry muszą zachować szczególną ostrożność i dobrze się przygotować.