Zygzakiem na hulajnodze. Tuż pod nosem policjantów

i

Autor: volzi/cc0/pixabay

Zygzakiem pod nosem policjantów

Wrocław: Jechał hulajnogą zygzakiem tuż pod komisariatem policji! Alkomat nie pozostawił wątpliwości

2022-08-24 15:28

Policjanci z Komisariatu Policji Wrocław - Grabiszynek zatrzymali mężczyznę, który przejeżdżał hulajnogą tuż pod ich jednostką. Zainteresowanie funkcjonariuszy wzbudził styl jazdy 29-latka, który jednoznacznie wskazywał na kierowanie pod wpływem. Intuicja nie zawiodła policjantów.

W poniedziałek (22 sierpnia) policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego wrocławskiego komisariatu na Grabiszynie zauważyli mężczyznę jadącego na hulajnodze elektrycznej w pobliżu ich jednostki. Jechał on ścieżką rowerową oraz chodnikiem, a styl jego jazdy mógł wskazywać, że może znajdować się pod wpływem alkoholu.

>>> Zaginął Marcin Grabowski z powiatu oleśnickiego. Ostatni raz widziany był we Wrocławiu

Grzegorz zamordował żonę tuż przy jej domu

W związku z tym funkcjonariusze postanowili to sprawdzić. Podczas przeprowadzonej interwencji wobec 29-letniego wrocławianina policjanci wyczuli silną woń alkoholu. Dodatkowo mężczyzna sam przyznał, że spożywał w tym dniu alkohol, co potwierdził wynik badania stanu jego trzeźwości - ponad 2,14 promila. Cała sytuacja zakończyła się wysokim mandatem karnym.

Za takie zachowanie przyjdzie zapłacić mężczyźnie kwotę 2 500 zł, gdyż czyn ten stanowi wykroczenie z art. 87 par. 1a kodeksu wykroczeń.

Czytaj także: Wrocław: 23-latka chciała ścigać się z BMW. Tego się nie spodziewała!