We Wrocławiu rozpoczęły się szczepienia seniorów

i

Autor: Tomasz Golla

Wrocław: Klinika Ginekologii i Położnictwa przenosi się z Chałubińskiego do nowej siedziby

2021-12-14 7:45

I Klinika Ginekologii i Położnictwa Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu znika z budynku starego kampusu przy ul. Chałubińskiego. Od 15 grudnia klinika będzie działać przy ul. Borowskiej. Głównym powodem zmiany siedziby jest stan techniczny dotychczasowej siedziby.

Od 15 grudnia I Klinika Ginekologii i Położnictwa Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu będzie działać przy ul. Borowskiej. To oznacza, że w jednym budynku będą funkcjonować obok siebie I Klinika Ginekologii i Położnictwa USK oraz II Klinika Ginekologii i Położnictwa USK. Głównym powodem zmiany siedziby kliniki jest stan techniczny budynku starego kampusu przy ul. Chałbińskiego.

- Coraz trudniej było utrzymać współcześnie wymagane standardy oddziału zabiegowego w tym XIX-wiecznym zabytku architektury - poinformowały władze szpitala. - Przeprowadzka nie wiąże się ze zmianami personalnymi: na ul. Borowską przechodzą lekarze, pielęgniarki i pozostały personel pracujący dotąd na ul. Chałubińskiego. Nie zmieniają się także kierownicy obu klinik.

W nowej siedzibie I Klinika Położnictwa i Ginekologii zmieni profil swojej działalności. Pozostanie tam cała ginekologia operacyjna (onkologiczna, endoskopowa, uro-ginekologiczna), natomiast nie będzie już położnictwa. Sytuacja taka trwała już jednak w praktyce od października, gdy z powodu braku lekarzy neonatologów zawieszono działanie porodówki przy ul. Chałubińskiego. Pacjentki zgłaszające się do porodu przejęła II Klinika Ginekologii i Położnictwa USK, mieszcząca się przy ul. Borowskiej.

- Powiększyliśmy oddział położniczy i po blisko dwóch miesiącach można już ocenić, że było to wystarczające. Nie zdarzyło się, by zabrakło miejsca dla jakiejkolwiek rodzącej - mówi szef II Kliniki Ginekologii i Położnictwa prof. Mariusz Zimmer. - Zlokalizowanie obu klinik w jednym budynku, poza oczywistymi korzyściami dla pacjentek, przyniesie jeszcze jedną dodatkową wartość. Zapewni rezydentom lepszą bazę szkoleniową, bo teraz będą się mogli szkolić ze wszystkich procedur ginekologiczno-położniczych w jednej lokalizacji.

Razem z kliniką z ul. Chałubińskiego na ul. Borowską przeniesione zostaną także przykliniczne poradnie: ginekologiczna, ginekologii onkologicznej oraz ginekologii dziewczęcej. Obie kliniki będą miały do dyspozycji osobne izby przyjęć.

Sonda
Z jakiej służby zdrowia korzystasz?
Karetka z sercem przemknęła przez zakorkowany Wrocław