Wrocław: Kobieta topiła się w Odrze! Na pomoc skoczyli jej policjanci

2020-09-25 14:04

38-letnia kobieta omal nie utopiła się w Odrze. W ostatniej chwili wyciągnęli ją z wody wrocławscy policjanci, którzy bez wahania ruszyli na pomoc 38-latce i wskoczyli za nią do rzeki. Wyczerpana kobieta trafiła pod opiekę medyków.

Do dramatycznych wydarzeń doszło w środę wieczorem w rejonie Nadodrza. Przed godz. 20 na ul. Korzeniowskiego do dwóch policjantów z wrocławskiego Wydziału Ruchu Drogowego podszedł mężczyzna i poinformował ich, że widział nad rzeką nienaturalnie zachowującą się kobietę. Asp. Rafał Cieśla i sierż. Grzegorz Dzik natychmiast pojechali sprawdzić, co się dzieje.

Gdy dojechali do rzeki, zauważyli w wodzie kobietę, która ledwo utrzymywała się na powierzchni i co chwilę zanurzała się pod wodę. Policjanci bez chwili wahania ruszyli jej na pomoc i wskoczyli do rzeki.

- Jeden z funkcjonariuszy po przepłynięciu kilku metrów, przejął niemal całkowicie opadającą z sił kobietę i odholował na brzeg – informuje asp. szt. Łukasz Dutkowiak z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. - Następnie policjanci wyciągnęli ją z wody układając w pozycji bocznej ustalonej. Kobieta kaszląc zaczęła wypluwać spore ilości wody, więc udzielili jej niezbędnej pomocy.

Po chwili uratowana 38-latka została przekazana pod opiekę medyków.

- Wskoczyłem do wody bez chwili zawahania się i myślę, że każdy widząc osobę tonącą, zrobiłby to samo – mówił po wyciągnięciu kobiety na brzeg jeden z policjantów.

Policyjny bieg po życie dziecka