Kobieta wpadła pod tramwaj

i

Autor: MPK Wrocław Zdjęcie ilustracyjne

Wrocław: Kobieta wpadła pod tramwaj. Motorniczy nie miał szans [WIDEO]

2021-07-21 7:22

Koszmarny wypadek we Wrocławiu miał miejsce w piątek (16 lipca) w pobliżu centrum handlowego Wroclavia. 52-letnia kobieta wbiegła wprost przed nadjeżdżający tramwaj. Motorniczy nie miał szans wyhamować i potrącił pieszą, która została wciągnięta pod pojazd. Ciężko ranna kobieta trafiła do szpitala. Wstrząsające nagranie z wypadku opublikowało ku przestrodze MPK Wrocław.

Do bardzo groźnego wypadku doszło w piątek (16 lipca) obok centrum handlowego Wroclavia. 52-letnia kobieta na przejściu dla pieszych bez sygnalizacji świetlnej wbiegła wprost przed nadjeżdżający tramwaj. Motorniczy nie zdążył wyhamować. Tramwaj potrącił pieszą, która wpadła pod przedni wagon. Wypadek wyglądał koszmarnie, na szczęście piesza nie dostała się pod koła. Ciężko ranna 52-latka została natychmiast wyciągnięta i przewieziona do szpitala.

- W tym wypadku piesza miała bardzo duże szczęście – czytamy w poście MPK Wrocław opublikowanym na Facebooku. - W takiej sytuacji motorniczy może tylko gwałtownie zahamować, dzwonić dzwonkiem jak opętany i modlić się, że pieszy zauważy jadący tramwaj. Potem jest już tylko trauma…

Wstrząsające nagranie z wypadku MPK Wrocław opublikowało ku przestrodze na swoim profilu na Facebooku. Film można zobaczyć TUTAJ.

- Regułą jest to, że w takiej sytuacji ofiary są dwie – podkreśla prezes MPK Wrocław, Krzysztof Balawejder. - Film jest dramatyczny ale oglądany na żywo staje się dla naszych motorniczych traumą na lata.

Wrocławski przewoźnik przypomina, że pieszy wchodzący na przejście bez sygnalizacji nie ma pierwszeństwa przed jadącym tramwajem.

Pościg za motocyklistą w Elblągu