Wrocław: Koniec remontu na placu Orląt Lwowskich. Nowa organizacja ruchu już od soboty

2020-12-10 9:29

Skończył się remont na placu Orląt Lwowskich we Wrocławiu. W najbliższą sobotę zostanie przywrócona pełna funkcjonalność placu sprzed budowy i włączona zostanie sygnalizacja świetlna. Zmiany czekają też pasażerów komunikacji miejskiej.

Dobiegł końca kolejny etap prac na placu Orląt Lwowskich we Wrocławiu. Już w sobotę (12 grudnia) zostanie przywrócona pełna funkcjonalność placu wraz z sygnalizacją świetlną.

Zmiany dla kierowców

Od soboty na placu znów zacznie działać sygnalizacja świetlna. Niemal każdy wlot utrzymał dotychczasowe relacje dla kierowców, z wyjątkiem kierunku od pl. Orląt Lwowskich w ul. Podwale, który został przeznaczony dla komunikacji zbiorowej.

Najistotniejsza zmiana została wdrożona już w sierpniu – wprowadzono wówczas ruch jednokierunkowy na ul. pl. Orląt Lwowskich w kierunku ul. Braniborskiej , co sprawiło, że pojazdy jadące w stronę pl. Orląt Lwowskich od ul. Nabycińskiej czy Braniborskiej, zamiast jechać ul. pl. Orląt Lwowskich, są kierowane na dalszy odcinek ul. Nabycińskiej w stronę ul. Robotniczej i dopiero z ul. Robotniczej mogą wjechać na plac.

Koniec remontu na placu Orląt Lwowskich

Zmiany w komunikacji MPK

Od soboty (12 grudnia) zmieni się trasa linii autobusowych 106, 107, 109, 127, 148, 149, 206, 249 i 609.

Autobusy linii 106, 148, 149, 206 i 249 powrócą na swoje trasy w obrębie placu Orląt Lwowskich. Autobusy jadące w kierunku Nowego Dworu będą zatrzymywały się na nowych przystankach na ul. Podwale przed skrzyżowaniem z ul. Piłsudskiego oraz na wysokości Dworca Świebodzkiego przed skrzyżowaniem z ul. Nabycińską.

Autobusy linii 127 powrócą na swoją stałą trasę przejazdu w obu kierunkach przez ul. Tęczową.

Autobusy linii 107, 109 i 609, jadące z pl. Solidarności w kierunku Nowego Dworu, będą kursować przez pl. Jana Pawła II, ul. Podwale, pl. Orląt Lwowskich i ul. Robotniczą. W kierunku przeciwnym trasa linii 107, 109 i 609 pozostanie bez zmian.