Koronawirus na kolejnym oddziale położniczym

i

Autor: pixabay.com

Wrocław: Koronawirus na kolejnym oddziale położniczym. Wstrzymano przyjęcia pacjentek

2020-10-15 16:08

Nowe ognisko koronawirusa we Wrocławiu. COVID-19 zdiagnozowano u 11 osób z personelu medycznego na oddziale położniczo-ginekologicznym w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym przy ul. Kamieńskiego. Na oddziale przebywa obecnie 60 kobiet. Przyjęcia nowych pacjentek zostały wstrzymane.

Koronawirus w kolejnym wrocławskim szpitalu. U 11 osób z personelu medycznego na oddziale położniczo-ginekologicznym w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym przy ul. Kamieńskiego zdiagnozowano COVID-19. Na oddziale przebywa obecnie 60 pacjentek. U żadnej z nich nie potwierdzono zakażenia koronawirusem.

W związku z wykryciem ogniska koronawirusa, szpital wstrzymał przyjęcia pacjentek na oddział położniczo-ginekologiczny.

- Szpital będzie przyjmował pilne przypadki ginekologiczne, w pozostałych przypadkach wsparcie w zakresie położnictwa udzieli Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Falkiewicza we Wrocławiu oraz Uniwersytecki Szpital Kliniczny – poinformował rzecznik Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego, Michał Nowakowski.

W szpitalu przy ul. Kamieńskiego ograniczone jest również funkcjonowanie oddziału chirurgii wraz z chirurgiczną strefą SOR-u.

To kolejne już ognisko koronawirusa na oddziale położniczym we Wrocławiu. Kilka dni wcześniej zakażenie koronawirusem potwierdzono u kilku położnych w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym na Brochowie.

CZYTAJ WIĘCEJ: Wrocław: Koronawirus na oddziale położniczym. Kilkanaście ciężarnych kobiet objęto izolacją

Samobadanie piersi. Akcja NFZ w Kielcach