Koronawirus Lubelskie

i

Autor: zdj. ilustr., Lubuska Policja

Wrocław: Koronawirus w szpitalu na Brochowie! Zakażeni pacjenci i personel

2020-10-14 19:15

Niepokojące wiadomości z Wrocławia. W szpitalu na Brochowie wykryto ognisko koronawirusa SARS-CoV-2. Zakażeni są i pacjenci i personel placówki. Medycy wstrzymują przyjęcia na oddział internistyczny. Co dalej?!

Wrocław. Ognisko epidemii koronawirusa w szpitalu na Brochowie. Zakażenie koronawirusem potwierdzono u 15 pacjentów i 10 osób z personelu medycznego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistyczny im. A. Falkiewicza. Placówka wstrzymała przyjęcia na oddział internistyczny.

Zobacz też: Dolny Śląsk: Proboszcz zakażony koronawirusem. Zdrowie wiernych jest zagrożone?

Rzecznik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Michał Nowakowski, poinformował w środę, że w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistyczny im. A. Falkiewicza we Wrocławiu wstrzymano przyjęcia pacjentów na oddział internistyczny.

Ze względu na potwierdzone zakażenie koronawirusem u blisko 15 pacjentów oraz 10 osób z personelu medycznego. Na zamkniętym oddziale chorób wewnętrznych przebywa pod opieką łącznie blisko 40 pacjentów – powiedział rzecznik.

Dodał, że nadal odizolowana jest również jedna strefa na oddziale położniczym, gdzie po potwierdzeniu zakażenia u 5 położnych pod obserwacją przebywa 10 ciężarnych pacjentek. W szpitalu funkcjonuje jeden z punktów do wymazów, w którym wykonywane są testy na obecność koronawirusa. Personel dziennie wykonuje tam blisko 140 pobrań u zgłaszających się mieszkańców.

Przypomnijmy, że tylko w środę na Dolnym Śląsku potwierdzono 315 nowych przypadków zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. W całym kraju było ich aż 6526. Od początku epidemii – jak wynika z danych Ministerstwa Zdrowia – w regionie odnotowano 7688 przypadków koronawirusa. Zmarło 199 pacjentów chorych na COVID-19.

Źródło: PAP.

Super Raport 14.10 (Goście: Jarosław Biliński - wiceprezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie, Jacek Prusinowski - Radio Plus)