Koronawirus Lubelskie

i

Autor: pixabay.com/fernandozhiminaicela

Legnica: Koronawirus w Caritas. Kilkudziesięciu ZAKAŻONYCH! Szukają wolonariuszy

2020-10-14 16:16

Koronawirus w ośrodku Caritas! Wśród pacjentów i personelu Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego wykryto zakażenia SARS-CoV-2. Kilkadziesiąt osób choruje już na COVID-19. Sytuacja jest poważna. Legnicka Caritas szuka wolontariuszy, którzy chcieliby pomóc w opiece nad pacjentami ośrodka.

25 pacjentów oraz 11 osób z personel Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego prowadzonego przez legnicką Caritas jest zakażonych koronawirusem – informuje Polska Agencja Prasowa. Caritas Diecezji Legnickiej prosi o wsparcie wolontariuszy, którzy mogliby pomóc w opiece nad pacjentami przebywającymi w ośrodku.

Jak podała w środę Caritas Diecezji Legnickiej, w prowadzonym przez tę organizacje Zakładzie Opiekuńczno-Leczniczym przebywa obecnie 33 pacjentów, z czego 25 jest zakażonych koronawirusem. – Personel ZOL pracujący obecnie tylko w naszej placówce liczy 22 osoby. Jedenaście osób ma wynik ujemny, pozostali mają wynik dodatni – podano w komunikacie.

Legnicka Caritas zapewniła przy tym, że pacjenci ośrodka są systematycznie konsultowani przez lekarza pracującego w ZOL-u. Do opieki nad pacjentami zgłosiło się dodatkowo trzech pracowników Caritas z Jeleniej Góry. Ośrodek czeka na powrót personelu, który jest w kwarantannie, a legnicka Caritas prosi wolontariuszy o pomoc przy opiece nad chorymi pacjentami. Jak podano, do tej pory zgłosiło się dwóch wolontariuszy.

W środę na Dolnym Śląsku potwierdzono 315 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W sumie do tej pory COVID-19 zdiagnozowano u 7688 mieszkańców województwa, z czego 4598 wyzdrowiało. We środę w dolnośląskich szpitalach leczonych jest 300 osób, u których wykryto zakażenie koronawirusem.

Źródło: PAP.

Super Raport 14.10 (Goście: Jarosław Biliński - wiceprezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie, Jacek Prusinowski - Radio Plus)