Śląskie. Ksiądz Jan W. wykorzystał ministranta KILKASET razy! Kuria wyraża żal

i

Autor: pixabay.com

Dolny Śląsk: Proboszcz zakażony koronawirusem. Zdrowie wiernych jest zagrożone?

2020-10-14 12:27

Proboszcz jednej z parafii w powiecie oleśnickim zachorował na COVID-19. Zakażenie koronawirusem potwierdzono w poniedziałek (12 października). Niemal do ostatniej chwili ksiądz odprawiał jeszcze msze święte. Teraz Sanepid z Oleśnicy poszukuje osób, które miały kontakt z zakażonym duchownym.

W poniedziałek (12 października) u proboszcza parafii w Borowej Oleśnickiej potwierdzono zakażenie koronawirusem. Do parafii należą 3 kościoły w Borowej Oleśnickiej, Nieciszowie i Smardzowie. Jeszcze tuż przed poznaniem wyników badań, zakażony ksiądz odprawiał msze święte.

W tej sytuacji Sanepid z Oleśnicy prosi o kontakt wszystkie osoby, które w ostatnim czasie miały kontakt z duchownym.

„W związku z potwierdzonym laboratoryjnie w dniu 12.10.2020 r. zakażeniem wirusem SARS-CoV2 ks. proboszcza parafii w Borowej, pod którą podlega też kościół w Smardzowie oraz w Nieciszowie, prosi się wszystkie osoby, które miały bezpośredni kontakt z księdzem proboszczem w tygodniu poprzedzającym potwierdzenie choroby o kontakt z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Oleśnicy. Tel. 71 314-20-34 , kom. 505-092-898.” - czytamy w komunikacie Sanepidu.

Na czas kwarantanny księdza proboszcza kościoły w parafii w Borowej pozostaną zamknięte.

Łukasz Szumowski ma koronawirusa. Wiemy, jakie ma objawy