Ledwo trzymając się na nogach, zajmowała się dziećmi! PIJANA kobieta zatrzymana przez policję!

i

Autor: rebcenter-moscow/cc0/pixabay

Wrocław: Ledwo trzymała się na nogach i opiekowała się dziećmi. Grozi jej 5 lat więzienia

2021-05-14 12:14

Nawet 5 lat więzienia grozi 37-letniej wrocławiance, która kompletnie pijana opiekowała się dwójką swoich dzieci. W chwili przybycia policjantów 37-latka miała w organizmie blisko 3 promile alkoholu i z trudem trzymała się na nogach. Kobietę zatrzymano do wytrzeźwienia, a dzieci przekazano pracownikom jednej z placówek opiekuńczych.

Policjanci z wrocławskiego Śródmieścia otrzymali informację, że w jednym z mieszkań w pobliżu Placu Grunwaldzkiego pijana matka opiekuje się dwójką dzieci. Na miejsce natychmiast wysłano funkcjonariuszy, którzy zastali w mieszkaniu 37-letnią kobietę oraz dwójkę jej dzieci - 4-letniego chłopca i 9-letnią dziewczynkę. Tuż po wejściu do środka policjanci wyczuli od kobiety silną woń alkoholu. Co więcej, kobieta miała wyraźne problemy z utrzymaniem równowagi i wysławianiem się. Jak się okazało, 37-latka miała w organizmie prawie 3 promile alkoholu.

- Kobietę zatrzymano i umieszczono do czasu wytrzeźwienia we Wrocławskim Ośrodku Pomocy Osobom Nietrzeźwym, a ponieważ nie było innej możliwości, dzieci przekazano pracownikom jednej z placówek opiekuńczych – informuje asp. szt. Łukasz Dutkowiak z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

O dalszym losie wrocławianki zdecyduje sąd. Jeśli okaże się, że nieodpowiedzialna kobieta swoim zachowaniem stworzyła zagrożenie dla życia lub zdrowia swoich dzieci, może jej grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Niebezpieczny manewr na legionowskiej drodze