Marihuana warta blisko pół miliona złotych była ukryta w kole zapasowym tira

i

Autor: KAS Marihuana warta blisko pół miliona złotych była ukryta w kole zapasowym tira

Wrocław: Marihuana warta pół miliona złotych ukryta w kole zapasowym

2021-09-07 8:35

Funkcjonariusze dolnośląskiej i podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej przechwycili 9 kg marihuany wartej blisko pół miliona złotych. Narkotyki ukryte były w kole zapasowym tira zatrzymanego do kontroli na autostradzie A4 pod Wrocławiem. Dwie osoby zostały zatrzymane.

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Wrocławia i Białegostoku zatrzymali na autostradzie A4 pod Wrocławiem ciężarówkę jadącą z jednego z krajów Europy Zachodniej, w której - jak podejrzewali - mogły być przewożone znaczne ilości narkotyków. Tir został prześwietlony mobilnym skanerem RTG, a w przeszukaniu brał udział pies specjalnie wyszkolony do wykrywania narkotyków.

Marihuana warta blisko pół miliona złotych był ukryta w kole zapasowym tira

i

Autor: KAS Marihuana warta blisko pół miliona złotych był ukryta w kole zapasowym tira

Podejrzenia funkcjonariuszy okazały się w pełni uzasadnione. W jednym z kół zapasowych odkryto 27 pakunków zawierających łącznie 9 kg suszu roślinnego. Analiza przeprowadzona w laboratorium wykazała, że jest to wysokiej jakości marihuana, a jej czarnorynkową wartość oszacowano na 450 tys. zł.

W ramach śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Rejonową dla Wrocławia Krzyki - Zachód zatrzymano kierowcę ciężarówki oraz jeszcze jedną osobę. Obie zatrzymane osoby usłyszały zarzut przywozu do Polski znacznej ilości środków odurzających, za co grożą im co najmniej 3 lata więzienia. Decyzją sądu podejrzani zostali aresztowani tymczasowo na 3 miesiące.

Śledczy przyznają, że sprawa jest rozwojowa.

Dziecko zadławiło się lizakiem, życie uratował mu policjant
Sonda
Czy kary za handel narkotykami powinny być wyższe?