Ruchome schody wciągnęły nogę dziecka

i

Autor: pixabay.com

Wrocław: O krok od tragedii w galerii handlowej. Ruchome schody wciągnęły nogę dziecka

2021-02-24 11:59

Groźny wypadek w Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu. Ruchome schody wciągnęły nogę 3-letniego dziecka. Chłopczyka uwolnili dopiero wezwani na miejsce strażacy. Dziecko doznało załamania śródstopia.

Do bardzo groźnie wyglądającego wypadku doszło w Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu. Jak informuje Gazeta Wrocławska, jedna z klientek galerii zjeżdżała z dwoma synami ruchomymi schodami. W pewnej chwili – gdy byli w połowie schodów - 3-letni chłopczyk zaczął dramatycznie krzyczeć. Okazało się, że but chłopca został wciągnięty przez ruchome schody.

Matka chłopca bezskutecznie usiłowała wyciągnąć nogę 3-latka, która utknęła między schodami a barierką. Na szczęście jeden ze świadków wypadku natychmiast zatrzymał schody. Na miejsce wezwano też straż pożarną i pogotowie.

Przybyli na miejsce strażacy uwolnili przerażonego chłopca, rozcinając jego but specjalnymi nożyczkami. Okazało się, że dziecko doznało złamania śródstopia. Biorąc jednak pod uwagę okoliczności zdarzenia, wypadek mógł skończyć się znacznie poważniej.

Okoliczności wypadku wyjaśnia policja. Na potrzeby dochodzenia zabezpieczono m.in. monitoring.

Najnowocześniejszy OIOM we Wrocławskim szpitalu