Wrocław. STRASZNY napis na płocie: Lempart masz na rękach krew

i

Autor: Czytelniczka Na płocie jednej z posesji we Wrocławiu pojawił się baner z napisem oskarżającym Martę Lempart.

Wrocław. OHYDNY napis na płocie: "Lempart masz na rękach krew" [ZDJĘCIA]

2020-12-13 19:44

Na płocie jednej z nieruchomości we Wrocławiu pojawił się baner z napisem: "Lempart masz na rękach krew". Nazwisko liderki Strajku Kobiet zostało namalowane przy użyciu barw tęczy, a jedna z liter przybrała postać błyskawicy - symbolu sprzeciwu wobec wyroku TK dotyczącego aborcji. O sprawie poinformowała nas zaniepokojona mieszkanka Wrocławia, która sfotografowała baner.

Mieszkanka Wrocławia spacerując dzisiaj (13 grudnia) ulicami miasta zobaczyła na płocie jednej z posesji baner z napisem: "Lempart masz na rękach krew". Nie ma wątpliwości, że odnosi się on do liderki Strajku Kobiet. Jej nazwisko zostało namalowane przy użyciu barw tęczy, a jedna z liter przybrała postać błyskawicy, czyli symbolu sprzeciwu wobec wyroku TK dotyczącego aborcji. Na banerze znalazły się również czerwone plamy imitujące krew. Kobieta, która sfotografowała baner twierdzi, że napotykając podczas spaceru na baner o takiej treści poczuła strach. Według niej napis "jest sianiem nienawiści w przestrzeni publicznej".

Czytaj też: Złoty Stok: Nad ranem w mieszkaniu pojawił się OGIEŃ. Dwie osoby spłonęły

- Dzisiaj odczułam prawdziwy strach, kiedy idąc po ulicy mojego kochanego miasta Wrocławia ujrzałam na jednym z płotów plakat z trupią czaszką, plamami imitującymi krew i napisem: "Lempart na rękach masz krew!". Domyślam się, że mogło być to mieszkanie samej Pani Marty Lempart. Nie zgadzam się na takie sianie nienawiści w przestrzeni publicznej, dlatego piszę do Państwa, aby to haniebne zachowanie zostało publicznie napiętnowane, tak jak na to zasługuje. Mam nadzieję, że sprawcy zostaną surowo ukarani - napisała czytelniczka Super Expressu. 

Niedzielny protest Strajku Kobiet w Krakowie. Gonitwa po ulicach z Policją, która próbowała zablokować pochód.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce na swiecsie.se.pl.