Wrocław: Pijany kierowca wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle

i

Autor: materiały policji

Wrocław: Pijany kierowca wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle. 2 osoby zostały ranne

2021-05-06 12:20

Dwie osoby zostały ranne w wypadku, do którego doszło na skrzyżowaniu przy pl. Staszica we Wrocławia. Kierowca dostawczego peugeota zignorował czerwone światło i zderzył się z prawidłowo jadącą skodą. Jak się okazało sprawca był pijany – miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Dwie osoby podróżujące skodą zostały przewiezione do szpitala.

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na skrzyżowaniu przy pl. Staszica we Wrocławiu. 47-letni kierowca dostawczego peugeota wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle i zderzył się z prawidłowo jadąca skodą, którą podróżowały trzy osoby. Dwie z nich zostały poszkodowane i trafiły do szpitala z ogólnymi potłuczeniami.

Jak się okazało kierowca peugeota był kompletnie pijany. Badanie wykazało w jego organizmie prawie 2 promile alkoholu.

- Funkcjonariusze z wrocławskiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który po czynnościach trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych - informuje sierż. sztab. Krzysztof Marcjan z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. - Teraz grozi mu nie tylko kara pozbawienia wolności, ale również pokrycie szkód wyrządzonych w wyniku popełnionego przez siebie czynu.

Przebudowa skrzyżowania ulic Milenijnej i Popowickiej we Wrocławiu