Rusza remont skrzyżowania przy moście Milenijnym. Duże utrudnienia w ruchu już od soboty

2021-05-06 11:18

Remont skrzyżowania ul. Milenijnej i Popowickiej we Wrocławiu rozpocznie się w sobotę, 8 maja. Kierowców czekają duże utrudnienia i nowa organizacja ruchu. Zmienionymi trasami pojadą też autobusy MPK Wrocław. Przebudowa skrzyżowania potrwa pół roku.

W sobotę (8 maja) rozpocznie się przebudowa skrzyżowania ul. Milenijnej i Popowickiej we Wrocławiu. W przyszłym roku pojedzie tędy tramwaj na Popowice. W ramach przebudowy skrzyżowania przy moście Milenijnym zbudowane zostaną rozjazdy tramwajowe, pojawią się też nowe przejścia dla pieszych i drogi rowerowe. Prace mają potrwać pół roku. W tym czasie kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami i objazdami.

ZOBACZ TEŻ: Wrocław: Przebudowa skrzyżowania ul. Jagiełły i Dmowskiego. Duże utrudnienia w ruchu

OBJAZDY DLA KIEROWCÓW

Największe zmiany będą dotyczyć kierowców jadących z Kozanowa i zmierzających w jego kierunku. Samochody jadące ul. Lotniczą nie będę mogły skręcić w lewo, w stronę Kozanowa i mostu Milenijnego. Objazd wytyczono przez ul. Wejherowską. Od strony ul. Pilczyckiej na skrzyżowaniu z Milenijną będzie obowiązywał nakaz jazdy w prawo. Od strony mostu Milenijnego będzie można jechać tylko na wprost i w prawo. Od strony ul. Milenijnej – z kierunku Na Ostatnim Groszu – będzie możliwość jazdy tylko na wprost.

Od strony ul. Popowickiej będzie można jechać we wszystkich kierunkach. Na odcinku od ul. Wejherowskiej do ul. Milenijnej ulica Popowicka będzie jednokierunkowa. Ponadto na skrzyżowaniu ul. Popowickiej i Wejherowskiej będzie zwężenie. Kierowcy jadący ul. Popowicką nie będą mogli skręcić w prawo w jezdnię północną mostu Milenijnego. Samochody będą jeździć tylko po części jezdni południowej, prowadzącej z mostu do centrum. Dlatego też nie będzie lewoskrętu przy zjeździe z mostu Milenijnego w ul. Popowicką – kierowcy będą zmuszeni jechać prosto przez ul. Milenijną, następnie skręcić w lewo w ul. Legnicką i jeszcze raz w lewo w ul. Wejherowską.

Remont skrzyżowania ul. Milenijnej i Popowickiej we Wrocławiu

i

Autor: UMW

ZMIANY W KOMUNIKACJI MPK

W związku z przebudową skrzyżowania ul. Milenijnej i Popowickiej zmienionymi trasami pojadą autobusy linii C, 101, 102, 103, 104, 119, 122, 126, 127, 128, 129, 140, 143, 319 oraz 245.

Linie C, 103, 104, 127 i 245

Autobusy linii C, 103, 104, 127 i 245 jadące od strony Kozanowa w kierunku ul. Popowickiej i Starogroblowej będą kursowały objazdem od ul. Pilczyckiej przez ul. Milenijną, Legnicką i Wejherowską do ul. Popowickiej. Na trasie objazdu autobusy będą dodatkowo zatrzymywały się na przystanku "Kwiska" przy ul. Wejherowskiej. W kierunku przeciwnym autobusy będą kursowały bez zmian.

Linie 101, 102 i 140

Autobusy linii 101 jadące z Leśnicy do przystanku „Kwiska” pojadą od ul. Pilczyckiej przez ul. Milenijną i Legnicką do przystanku przy ul. Wejherowskiej. Autobusy linii 101 i 102 jadące w kierunku Maślic i Stabłowic będą odjeżdżały z przystanku „Kwiska” przy ul. Wejherowskiej i dalej przez ul. Wejherowską i Popowicką wrócą na swoją stałą trasę przejazdu. Autobusy linii 140 jadące z pętli przy ul. Ślazowej do przystanku „Kwiska” będą kursowały objazdem przez ul. Milenijną i Legnicką z pominięciem przystanku „Wejherowska”. W kierunku przeciwnym kursy linii 140 będą odjeżdżały bez zmian z przystanku „Kwiska” przy ul. Legnickiej.

Linie 119, 129, 143 i 319

Autobusy linii 119, 129, 143 i 319 jadące od strony mostu Milenijnego w kierunku ul. Na Ostatnim Groszu będą kursowały objazdem od mostu Milenijnego przez ul. Milenijną i Legnicką do przystanku "Kwiska” przy zajezdni z pominięciem przystanku „Wejherowska”. W kierunku przeciwnym - czyli w kierunku Sołtysowic, Poświętnego, Lipy Piotrowskiej i ul. Kamieńskiego - autobusy będą odjeżdżały z przystanku „Kwiska” przy ul. Wejherowskiej.

Linie 122 i 128

Autobusy linii 122 i 128 jadące od strony ul. Długiej w kierunku ul. Na Ostatnim Groszu będą kursowały objazdem od ul. Popowickiej przez ul. Rysią do ul. Legnickiej z pominięciem przystanku "Wejherowska". Na trasie objazdu - na ul. Rysiej za skrzyżowaniem z ul. Popowicką - zostanie zlokalizowany tymczasowy przystanek "Rysia". W kierunku przeciwnym - czyli w kierunku Dworca Autobusowego i Zakrzowa - autobusy będą odjeżdżały z przystanku „Kwiska” przy ul. Wejherowskiej.

Linia 126

Autobusy linii 126 jadące od strony osiedla Kuźniki w kierunku Kozanowa będą kursowały objazdem od ul. Lotniczej przez ul. Legnicką, Wejherowską do ul. Popowickiej. Na trasie objazdu autobusy będą dodatkowo zatrzymywały się na przystanku „Kwiska” przy ul. Wejherowskiej. W kierunku przeciwnym autobusy będą kursowały bez zmian.

Wrocław to miasto mostów! Jak dobrze znasz ich historię? [QUIZ]

Pytanie 1 z 8
Podobno w latach 50. pod tym mostem przeleciał samolot. Chodzi o?
Przebudowa skrzyżowania ulic Milenijnej i Popowickiej we Wrocławiu