Baby boom we wrocławskim zoo

i

Autor: Zoo Wrocław

Baby boom we wrocławskim zoo. Przez dwa miesiące na świat przyszło 100 maluchów! [ZDJĘCIA]

2021-05-01 8:43

We wrocławskim ogrodzie zoologicznym trwa prawdziwy „baby boom”. Tylko w marcu i kwietniu przyszło na świat ponad 100 maluchów z niemal 30 gatunków. Wśród nowo narodzonych mieszkańców zoo są m.in. kózki karłowate, legwany błękitne, lemury katta, mary patagońskie i łabędzie czarnoszyje. Większość z nich można już zobaczyć podczas odwiedzin.

We wrocławskim zoo od marca przybyło ponad 100 nowych mieszkańców. Potomstwa doczekały się zarówno domowe kozy i owce, jak i niezwykle rzadkie i zagrożone dzikie gatunki. Maluchy pojawiły się niemal w każdym zakątku ogrodu. Największy baby boom zaobserwowano w Dziecińcu, gdzie urodziło się już ok. 40 maluchów, w tym kozy karpackie, karłowate i burskie, owce świniarki, wrzosówki, Jakuba i kameruńskie.

Nowi mieszkańcy pojawili się też w Afrykarium, gdzie można zobaczyć nie tylko pisklęta pingwina przylądkowego, ale również małego dikdika, kaczki srebrzanki hotentockiej i szczupaki afrykańskie. Z kolei w pawilonie Madagaskaru na zwiedzających czekają szerokostopki i rudawka madagaskarska. Wśród nowo narodzonych mieszkańców Terrarium znajdziemy m.in. boa różane, scynki szmaragdowe, legwany błękitne, helodermy meksykańskie czy płaskowce ostropyskie. Zwiedzając teren warto też odwiedzić oryksy szablorogie, żyrafę siatkowaną, sitatungi, watussi, muflony, mary patagońskie, lemury katta, walabie Benetta, takina złotego i łabędzie czarnoszyje.

- Bardzo pozytywnie zaskakuje pracowników zoo para szpaków balijskich. W zeszłym roku po raz pierwszy ptaki te przystąpiły do lęgów. Po odchowaniu pierwszych piskląt teraz odchowują kolejne – informuje Joanna Kij z wrocławskiego zoo. - Jednak, żeby je zobaczyć będzie trzeba poczekać do otwarcia Ptaszarni, która ma nastąpić jeszcze tej wiosny.

Zoo we Wrocławiu jest otwarte codziennie od godz. 9.00. W dni powszednie do zoo można wchodzić do godz. 17.00, a w weekendy do godz. 18.00 (można zwiedzać je godzinę dłużej).

We wrocławskim zoo urodziła się żyrafa siatkowana