Wrocław: Rusza przebudowa ważnego skrzyżowania. Duże utrudnienia w ruchu już od soboty

Rusza przebudowa skrzyżowania ul. Jagiełły, Dmowskiego i Mieszczańskiej we Wrocławiu
Autor: Google Street View

Rusza kolejny etap budowy trasy tramwajowej na Popowice. W sobotę, 24 kwietnia, rozpocznie się remont skrzyżowania ul. Jagiełły i Dmowskiego. Przebudowa skrzyżowania wiąże się z dużymi zmianami w organizacji ruchu. Dla kierowców przygotowano objazdy, zmienionymi trasami pojadą też niektóre tramwaje i autobusy. Prace mają potrwać do końca października.

Spis treści

  1. OBJAZDY DLA KIEROWCÓW
  2. ZMIANY W KURSOWANIU MPK WROCŁAW

W sobotę, 24 kwietnia, rozpocznie się przebudowa wrocławskiego skrzyżowania ul. Jagiełły, Dmowskiego i Mieszczańskiej. Prace obejmą remont nawierzchni i torowiska. Dobudowane zostaną dodatkowe pasy ruchu, które ułatwią wjazd na Kępę Mieszczańską. Na ul. Dmowskiego - na jezdni od ul. Długiej - pojawi się czwarty pas ruchu, pozwalający skręcić w lewo w ul. Mieszczańską. Lewoskręt pojawi się też przy wyjeździe z Kępy Mieszczańskiej, a na jezdni od ul. Dubois powstanie pas do skrętu w prawo na Kępę Mieszczańską. Przebudowane zostaną też przystanki tramwajowe i autobusowe. Pojawi się również nowe oświetlenie i sygnalizacja świetlna oraz posadzonych zostanie kilkanaście drzew. Prace przy przebudowie skrzyżowania mają potrwać do końca października, a ich koszt wyniesie kilkanaście milionów złotych.

OBJAZDY DLA KIEROWCÓW

Od soboty (24 kwietnia) zacznie obowiązywać nowa organizacja ruchu w rejonie remontowanego skrzyżowania. Dla kierowców przygotowano objazdy:

Kierowcy, jadący od ul. Długiej w kierunku centrum, z ul. Dmowskiego skręcą w ul. Księcia Witolda, która na odcinku do skrzyżowania z ul. Jagiełły i ul. Mostową będzie jednokierunkowa. Na skrzyżowaniu będą mogli pojechać w lewo w kierunku ul. Jagiełły i Dubois, prosto lub w prawo w ul. Mostową i Podwale w kierunku pl. Jana Pawła II.

Kierowcy, jadący od pl. Jana Pawła II w kierunku ul. Długiej lub Kępy Mieszczańskiej, pojadą ul. Jagiełły w stronę mostów Mieszczańskich, a następnie muszą skręcić w prawo i skorzystać z nawrotki, by przejechać na pasy ruchu w kierunku ul. Dmowskiego i Mieszczańskiej.

Kierowcy, jadący od ul. Dubois w kierunku pl. Jana Pawła II, będą musieli pojechać w kierunku mostu Dmowskiego. Tam będą musieli skorzystać z nawrotki, by przejechać na południowy pas ruchu i skręcić w ul. Księcia Witolda, z której będą mogli skręcić m.in. w prawo w kierunku pl. Jana Pawła II

ZOBACZ TEŻ: Kolejny etap remontu mostów Pomorskich we Wrocławiu. Tramwaje pojadą zmienionymi trasami

Remont skrzyżowania Jagiełły i Dmowskiego we Wrocławiu
Autor: Wrocławskie Inwestycje

ZMIANY W KURSOWANIU MPK WROCŁAW

W związku z przebudową skrzyżowania, zmienionymi trasami pojadą tramwaje linii 15, 70 i 74 oraz autobusy linii C, 103, 104, 128, 144 i 250.

Tramwaje linii 15 i 74, jadące od pętli Poświętne lub Osobowice, od pl. Staszica będą kursowały objazdem przez pl. Powstańców Wielkopolskich, ul. Chrobrego, Łokietka, Drobnera, most Uniwersytecki, ul. Grodzką, Nowy Świat, Kazimierza Wielkiego, Krupniczą i Sądową do pl. Legionów. W kierunku przeciwnym tramwaje linii 15 i 74 pojadą objazdem od pl. Legionów przez ul. Sądową, Krupniczą, Kazimierza Wielkiego, Szewską, most Uniwersytecki, Drobnera, Chrobrego i pl. Powstańców Wielkopolskich do pl. Staszica.

Tramwaje linii 70 będą kursowały w obu kierunkach na trasie: Osobowice - pl. Staszica - Dw. Nadodrze - Nowowiejska - pl. Grunwaldzki - pl. Wróblewskiego - Pułaskiego - Dw. Główny PKP - Piłsudskiego - Powstańców Śląskich - Hallera – FAT

Trasa tramwaju linii 74 zostanie skrócona do przystanku "FAT" - tramwaje będą kursowały w relacji Osobowice - FAT - Osobowice.

Autobusy linii C i 128, jadące od strony Popowic w kierunku pl. Bema, pojadą od ul. Dmowskiego przez ul. Księcia Witolda i Jagiełły do mostu Mieszczańskiego. W kierunku przeciwnym będą kursować bez zmian.

Autobusy linii 144, jadące z Polanowic w kierunku ul. Zwycięskiej, od ul. Drobnera zostaną skierowane objazdem przez most Uniwersytecki, ul. Grodzką, Nowy Świat i św. Mikołaja do pl. Jana Pawła. W kierunku przeciwnym autobusy będą kursować bez zmian przez most Sikorskiego i most Mieszczański.

Autobusy nocne linii 250 pojadą od ul. Dubois przez ul. Dmowskiego, zawrócą przed mostem Dmowskiego w ul. Księcia Witolda i pojadą dalej po swojej trasie przez most Sikorskiego.

Do obsługi komunikacyjnej Kępy Mieszczańskiej dodatkowo zostaną skierowane autobusy linii 103 i 104, jadące od strony ul. Długiej przez ul. Księcia Witolda i most Sikorskiego do pl. Jana Pawła II. Z kolei autobusy linii C w obu kierunkach będą zatrzymywały się na przystanku „Dmowskiego”. Przystanek „Dmowskiego’ - zlokalizowany przy skrzyżowaniu ul. Dmowskiego i Jagiełły - dla autobusów linii C, 103, 104, 128 i 144 będzie posiadał status przystanku „na życzenie”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Jak zmienią się mosty Osobowickie po remoncie? Zobacz proponowane warianty [ZDJĘCIA]

Mosty Osobowickie we Wrocławiu czeka gruntowny remont
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE