Rusza przebudowa skrzyżowania ul. Jagiełły, Dmowskiego i Mieszczańskiej we Wrocławiu

i

Autor: Google Street View

Wrocław: Rusza przebudowa ważnego skrzyżowania. Duże utrudnienia w ruchu już od soboty

2021-04-23 13:40

Rusza kolejny etap budowy trasy tramwajowej na Popowice. W sobotę, 24 kwietnia, rozpocznie się remont skrzyżowania ul. Jagiełły i Dmowskiego. Przebudowa skrzyżowania wiąże się z dużymi zmianami w organizacji ruchu. Dla kierowców przygotowano objazdy, zmienionymi trasami pojadą też niektóre tramwaje i autobusy. Prace mają potrwać do końca października.

Spis treści

  1. OBJAZDY DLA KIEROWCÓW
  2. ZMIANY W KURSOWANIU MPK WROCŁAW

W sobotę, 24 kwietnia, rozpocznie się przebudowa wrocławskiego skrzyżowania ul. Jagiełły, Dmowskiego i Mieszczańskiej. Prace obejmą remont nawierzchni i torowiska. Dobudowane zostaną dodatkowe pasy ruchu, które ułatwią wjazd na Kępę Mieszczańską. Na ul. Dmowskiego - na jezdni od ul. Długiej - pojawi się czwarty pas ruchu, pozwalający skręcić w lewo w ul. Mieszczańską. Lewoskręt pojawi się też przy wyjeździe z Kępy Mieszczańskiej, a na jezdni od ul. Dubois powstanie pas do skrętu w prawo na Kępę Mieszczańską. Przebudowane zostaną też przystanki tramwajowe i autobusowe. Pojawi się również nowe oświetlenie i sygnalizacja świetlna oraz posadzonych zostanie kilkanaście drzew. Prace przy przebudowie skrzyżowania mają potrwać do końca października, a ich koszt wyniesie kilkanaście milionów złotych.

OBJAZDY DLA KIEROWCÓW

Od soboty (24 kwietnia) zacznie obowiązywać nowa organizacja ruchu w rejonie remontowanego skrzyżowania. Dla kierowców przygotowano objazdy:

Kierowcy, jadący od ul. Długiej w kierunku centrum, z ul. Dmowskiego skręcą w ul. Księcia Witolda, która na odcinku do skrzyżowania z ul. Jagiełły i ul. Mostową będzie jednokierunkowa. Na skrzyżowaniu będą mogli pojechać w lewo w kierunku ul. Jagiełły i Dubois, prosto lub w prawo w ul. Mostową i Podwale w kierunku pl. Jana Pawła II.

Kierowcy, jadący od pl. Jana Pawła II w kierunku ul. Długiej lub Kępy Mieszczańskiej, pojadą ul. Jagiełły w stronę mostów Mieszczańskich, a następnie muszą skręcić w prawo i skorzystać z nawrotki, by przejechać na pasy ruchu w kierunku ul. Dmowskiego i Mieszczańskiej.

Kierowcy, jadący od ul. Dubois w kierunku pl. Jana Pawła II, będą musieli pojechać w kierunku mostu Dmowskiego. Tam będą musieli skorzystać z nawrotki, by przejechać na południowy pas ruchu i skręcić w ul. Księcia Witolda, z której będą mogli skręcić m.in. w prawo w kierunku pl. Jana Pawła II

ZOBACZ TEŻ: Kolejny etap remontu mostów Pomorskich we Wrocławiu. Tramwaje pojadą zmienionymi trasami

Remont skrzyżowania Jagiełły i Dmowskiego we Wrocławiu

i

Autor: Wrocławskie Inwestycje
Mosty Osobowickie we Wrocławiu czeka gruntowny remont

ZMIANY W KURSOWANIU MPK WROCŁAW

W związku z przebudową skrzyżowania, zmienionymi trasami pojadą tramwaje linii 15, 70 i 74 oraz autobusy linii C, 103, 104, 128, 144 i 250.

Tramwaje linii 15 i 74, jadące od pętli Poświętne lub Osobowice, od pl. Staszica będą kursowały objazdem przez pl. Powstańców Wielkopolskich, ul. Chrobrego, Łokietka, Drobnera, most Uniwersytecki, ul. Grodzką, Nowy Świat, Kazimierza Wielkiego, Krupniczą i Sądową do pl. Legionów. W kierunku przeciwnym tramwaje linii 15 i 74 pojadą objazdem od pl. Legionów przez ul. Sądową, Krupniczą, Kazimierza Wielkiego, Szewską, most Uniwersytecki, Drobnera, Chrobrego i pl. Powstańców Wielkopolskich do pl. Staszica.

Tramwaje linii 70 będą kursowały w obu kierunkach na trasie: Osobowice - pl. Staszica - Dw. Nadodrze - Nowowiejska - pl. Grunwaldzki - pl. Wróblewskiego - Pułaskiego - Dw. Główny PKP - Piłsudskiego - Powstańców Śląskich - Hallera – FAT

Trasa tramwaju linii 74 zostanie skrócona do przystanku "FAT" - tramwaje będą kursowały w relacji Osobowice - FAT - Osobowice.

Autobusy linii C i 128, jadące od strony Popowic w kierunku pl. Bema, pojadą od ul. Dmowskiego przez ul. Księcia Witolda i Jagiełły do mostu Mieszczańskiego. W kierunku przeciwnym będą kursować bez zmian.

Autobusy linii 144, jadące z Polanowic w kierunku ul. Zwycięskiej, od ul. Drobnera zostaną skierowane objazdem przez most Uniwersytecki, ul. Grodzką, Nowy Świat i św. Mikołaja do pl. Jana Pawła. W kierunku przeciwnym autobusy będą kursować bez zmian przez most Sikorskiego i most Mieszczański.

Autobusy nocne linii 250 pojadą od ul. Dubois przez ul. Dmowskiego, zawrócą przed mostem Dmowskiego w ul. Księcia Witolda i pojadą dalej po swojej trasie przez most Sikorskiego.

Do obsługi komunikacyjnej Kępy Mieszczańskiej dodatkowo zostaną skierowane autobusy linii 103 i 104, jadące od strony ul. Długiej przez ul. Księcia Witolda i most Sikorskiego do pl. Jana Pawła II. Z kolei autobusy linii C w obu kierunkach będą zatrzymywały się na przystanku „Dmowskiego”. Przystanek „Dmowskiego’ - zlokalizowany przy skrzyżowaniu ul. Dmowskiego i Jagiełły - dla autobusów linii C, 103, 104, 128 i 144 będzie posiadał status przystanku „na życzenie”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Jak zmienią się mosty Osobowickie po remoncie? Zobacz proponowane warianty [ZDJĘCIA]