Pijany mężczyzna chciał wskoczyć do Odry

i

Autor: materiały policji

Wrocław: Pijany mężczyzna chciał wskoczyć do Odry. Stał już na barierkach

2021-07-20 8:10

O krok od tragedii we Wrocławiu. Pijany mężczyzna chciał wskoczyć do Odry przy Jazie Opatowice we Wrocławiu. Śmiałek wszedł już nawet na barierki przy spiętrzeniu wodnym, ale w ostatniej chwili zdążył do niego dobiec policjant i ściągnąć go na ziemię. Jak się okazało, pijany mężczyzn miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze z Komisariatu Wodnego we Wrocławiu otrzymali informację o dwóch mężczyznach, którzy piją alkohol i wchodzą do wody przy Jazie Opatowice. Na miejsce natychmiast popłynęli łodzią policjanci. W pobliżu jazu wodnego funkcjonariusze zauważyli dwóch mężczyzn - jeden spał na ławce, a drugi szedł chwiejnym krokiem w kierunku barierek ochronnych.

- Mężczyzna nie reagował na wezwania policjantów i próbował przejść przez barierki bezpośrednio przy spiętrzeniu wodnym - informuje podkom. Wojciech Jabłoński z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. - W związku z tym, że istniało realne zagrożenie życia, jeden z funkcjonariuszy wyszedł szybko na brzeg i pobiegł w kierunku tego człowieka. Na szczęście policjant zdążył w ostatniej chwili dobiec do tego mężczyzny i zdjąć go z barierek.

Jak się okazało, obaj mężczyźni mieli po blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

3-latek błąkał się po dworcu we Wrocławiu