Wrocław pobił rekord świata! Tysiące gitarzystów zagrało Hey Joe

i

Autor: Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk/ Facebook Wrocław pobił rekord świata! Tysiące gitarzystów zagrało "Hey Joe"

Wrocław pobił rekord świata! Tysiące gitarzystów zagrało utwór "Hey Joe"

2022-05-01 17:44

Miłośnicy gitarowych dźwięków z Wrocławia, ale też z innych miast Polski i ze świata, pobili w niedzielę (1 maja) Gitarowy Rekord Świata. Utwór "Hey Joe" zagrało wspólnie 7676 gitarzystów, o 253 więcej niż w 2019 r., kiedy ustanowiono obowiązujący rekord.

Wrocław pobił rekord świata! Tysiące gitarzystów zagrało utwór "Hey Joe"

Próba ustanowienia gitarowego rekordu odbyła się we Wrocławiu już po raz 20. Po dwóch latach przerwy impreza ponownie odbyła się na wrocławskim Rynku. W 2020 r. z powodu pandemii imprezę w całości zorganizowano w internecie. Utwór "Hey Joe" zagrało wówczas razem – w domach, w ogrodach, na balkonach – 7998 miłośników gitarowych dźwięków z całego świata.

Tego wyniku jednak nie zaliczono do rekordu, ponieważ była to edycja specjalna imprezy, a więc obozującym rekordem były ten z 2019 r, kiedy na wrocławskim Rynku zagrało wspólnie 7423 gitarzystów. W niedzielę, 1 maja utwór Jimiego Hendrixa wykonało 7676 gitarzystów.

Zobacz: Czy 2 maja jest wolny? To święto państwowe od prawie 20 lat! Zobacz, co zrobić, żeby mieć majówkę 2022 wolną od pracy

W tym roku w biciu rekordu pomagali na wrocławskiej scenie m.in. muzycy Dire Straits oraz czołówka polskich gitarzystów - Mietek Jurecki, Marek Raduli, Wojtek Pilichowski, Marek Napiórkowski czy Jacek Królik. Do Wrocławia przyjechali też goście z zagranicy - m.in. LeBurn Maddox, Marco Bartoccioni i Kenny Carr – gitarzysta Raya Charlesa.

Gitarowe dźwięki rozbrzmiewały w centrum Wrocławia od rana, a udaną próbę bicia rekordu podjęto po godzinie 16.

Sonda
Czy umiesz grać na jakimś instrumencie muzycznym?
Tak wrocławscy maturzyści zatańczyli poloneza na Rynku!