MPK Wrocław w TOP3 najlepszych miejskich przewoźników

i

Autor: MPK Wrocław MPK Wrocław w TOP3 najlepszych miejskich przewoźników

Niewiarygodne! MPK Wrocław w TOP 3 najlepszych przewoźników w Polsce. Też tak uważacie?

2022-04-29 11:01

MPK Wrocław trzecim najlepszym miejskim przewoźnikiem w Polsce! Dla pasażerów, którzy na co dzień jeżdżą komunikacją zbiorową, brzmi to niewiarygodnie. Tak jednak wynika z prestiżowego rankingu Forbsa. Gdzie jest więc haczyk? Sprawdźcie!

Trzeba przyznać, że komunikacja zbiorowa we Wrocławiu poprawia się. Remontowane są torowiska, flota przewoźnika wymieniana jest na nowoczesną. Do ideału, a nawet stanu dobrego, wciąż jeszcze daleka droga. Ciągle na hasło „komunikacja miejska we Wrocławiu” szybciej myślimy - wykolejenia, opóźnienia czy objazdy, kiepska siatka połączeń, niż sprawny i bezpieczny transport. Dość powiedzieć, że jeszcze niedawno u jednego z bukmacherów można było obstawiać czy dojdzie do 100 wykolejeń w ciągu roku. Ostatecznie uznano, że nie było setki, bowiem MPK nie wszystkie wypadnięcia tramwaju z szyn uważa za wykolejenia, według przewoźnika część z nich to... rozjechania.  

Tymczasem magazyn „Forbes” opublikowało ranking, z którego wynika, że wrocławskie MPK znalazło się na podium w gronie miejskich przewoźników. Dla pasażerów we Wrocławiu mamy jednak również gorszą wiadomość – nie chodzi o jakość komunikacji zbiorowej, bowiem MPK znalazło się na podium w kategorii „Najlepsi pracodawcy w Polsce 2022”.

Lista 300 Najlepszych Polskich Pracodawców sporządzona została na podstawie kwestionariusza dostępnego przez internetowe panele badawcze i stronę forbes.pl. Ankietę przeprowadzono jesienią ubiegłego roku – od września do października. Jej podstawą była sporządzona przez zespół Statisty lista niemal 1800 pracodawców, którzy na terenie Polski zatrudniają co najmniej 250 osób.

Zestawienie najlepszych 300 firm podzielono na kilkanaście branż. W grupie „Transport i Logistyka” na pierwszy plan wyciągnięto nie tylko miejskich przewoźników, ale także międzynarodowe firmy kurierskie, firmy logistyczne oraz przewoźników lotniczych czy kolejowych.

MPK Wrocław publikuje wstrząsające nagranie. Kobieta została potrącona przez tramwaj!

Oto miejsca MPK Wrocław 

Biorąc pod uwagę miejskich przewoźników autobusowych i/lub tramwajowych MPK Wrocław zajęło trzecie miejsce. W całej grupie było z kolei na 16. miejscu w Polsce. Natomiast, jeżeli brać pod uwagę łączne zestawienie wszystkich pracodawców w Polsce, MPK Wrocław uplasowało się na miejscu 201. w skali kraju.

Fundamentem badań oraz samego rankingu jest opinia pracowników na temat pracodawców między innymi przez pryzmat wynagrodzenia, czasu pracy, możliwości awansu i rozwoju oraz warunków i sprzętu do pracy w biurze bądź pracy zdalnej.

Sonda
Jak oceniasz komunikację miejską we Wrocławiu?