Naga kobieta znaleziona pod blokiem zmarła w szpitalu. Znamy okoliczności tragedii we Wrocławiu

i

Autor: SHUTTERSTOCK Naga kobieta znaleziona pod blokiem zmarła w szpitalu. Znamy okoliczności tragedii we Wrocławiu

Znaleziona pod blokiem naga kobieta zmarła w szpitalu. Znamy okoliczności tragedii we Wrocławiu

2022-04-26 16:24

Młoda, naga kobieta została znaleziona pod blokiem przy ul. Legnickiej. Niestety, nie udało się jej uratować – zmarła w szpitalu. Prokuratura ujawniła pierwsze ustalenia śledczych w sprawie makabrycznego zdarzenia. Co się stało w nocy z 20 na 21 kwietnia?

Okoliczni mieszkańcy cały czas są wstrząśnięci wydarzeniami, do których doszło w nocy z 20 na 21 kwietnia przy ul. Legnickiej we Wrocławiu. W nocy, około 3, służby zostały powiadomione o młodej kobiecie, która naga leżała pod blokiem. Natychmiast na miejsce wysłano zespół ratownictwa medycznego, a także policję. Poszkodowana Ewelina F. w ciężkim stanie została zabrana do szpitala przy ul. Kamieńskiego, niestety, jej życia nie udało się uratować.

Śledczy przez kilka dni prowadzili działania mające wyjaśnić okoliczności tragedii, prokuratura w tym czasie nie wypowiadała się o sprawie. Tymczasem zaczęły się pojawiać w przestrzeni publicznej coraz bardziej makabryczne scenariusze rzekomych wydarzeń, ze zbiorowym gwałtem i wyrzuceniem młodej kobiety przez okno włącznie.

Córka zamordowała rodziców. Pomogła jej przyjaciółka. ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ.

Jak się okazało, młoda kobieta wypadła okna na V piętrze. - W toku wszczętego postępowania wykonano czynności dowodowe m.in. polegające na oględzinach miejsca zdarzenia, zabezpieczeniu monitoringu z pobliskiego budynku oraz przesłuchaniu ustalonych świadków – mówi Małgorzata Dziewońska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu. - Przeprowadzona sekcja zwłok wykazała obrażenia wielonarządowe u pokrzywdzonej, jednak biegły jednoznacznie stwierdził, że wszystkie obrażenia mogły powstać na skutek upadku z wysokości. Nie stwierdzono obrażeń, które mogłyby powstać na skutek działania osób trzecich – dodaje.

We wtorek, 26 kwietnia, prokurator przeprowadził wizję lokalną połączoną z eksperymentem procesowym, którego wnioski nie wykazały, aby do upadku z wysokości mogły przyczynić się osoby trzecie.

Tajemnicze zabójstwo w Kudowie Zdrój

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  • Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  • Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  • pokonackryzys.pl

W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.

Sonda
Czy prawo w Polsce bardziej chroni ofiary czy przestępców?