38-latek podrobił 200 recept na leki psychotropowe

i

Autor: mat. policji

Wrocław: Podrobił 200 recept na leki psychotropowe. Drukował je w mieszkaniu

2021-06-18 17:45

Wrocławscy policjanci zatrzymali 38-letniego mężczyznę, który podrobił blisko 200 recept na leki psychotropowe. Mężczyzna drukował recepty w domu na drukarce, a następnie realizował je we wrocławskich aptekach. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Policjanci z komisariatu przy ul. Grunwaldzkiej we Wrocławiu od jakiegoś czasu zajmowali się sprawą podrobionych recept na leki psychotropowe. W wyniku dochodzenia pod jedną z aptek znajdujących się w Śródmieściu zatrzymali 38-letniego mężczyznę, który chwilę wcześniej zrealizował fałszywą receptę. Przy zatrzymanym 38-latku funkcjonariusze znaleźli nie tylko ponad 150 tabletek środków psychotropowych, ale także kolejne podrobione recepty.

- Mężczyzna nie potrafił wskazać funkcjonariuszom drogi wejścia w ich posiadanie, która byłaby zgodna z obowiązującymi przepisami - informuje st. sierż. Paweł Noga z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Policjanci wraz z 38-latkiem pojechali do jego mieszkania, gdzie znaleźli kolejne leki psychotropowe, a także drukarkę służącą do wytwarzania podrobionych recept. Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna podrobił łącznie blisko 200 recept. O dalszym losie 38-latka zdecyduje sąd.

38-latek podrobił 200 recept na leki psychotropowe

i

Autor: mat. policji
Zamknięty SOR