Wrocław: Policyjna akcja „Prędkość”

i

Autor: materiały policji

Wrocław: Policyjna akcja „Prędkość”. Od rana wzmożone kontrole na drogach

2021-05-14 8:10

W piątek od wczesnych godzin porannych na ulicach Wrocławia policja prowadzi wzmożone kontrole drogowe. Funkcjonariusze zwracają szczególna uwagę na przekraczanie przez kierowców dozwolonej prędkości, ale zapowiadają, że reagować będą również na inne naruszenia przepisów ruchu drogowego. Policyjna akcja „Prędkość” prowadzona jest na drogach Wrocławia i powiatu wrocławskiego.

W piątek (14 maja) kierowcy we Wrocławiu mogą spodziewać się wzmożonych kontroli policji. Od wczesnych godzin porannych na drogach Wrocławia i powiatu wrocławskiego prowadzona jest policyjna akcja „Prędkość”. Funkcjonariusze drogówki szczególną uwagę będą zwracać na przekraczanie przez kierowców dozwolonej prędkości, ale, jak zapowiadają, nie pozostaną też obojętni na inne naruszenia przepisów ruchu drogowego.

- Analizy pokazują, że do wypadków dochodzi głównie z powodu nadmiernej prędkości lub jej niedostosowania do aktualnie panujących warunków drogowych, a także nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu - przypomina asp. szt. Łukasz Dutkowiak z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. - Należy pamiętać, że nawet najbardziej bezpieczny samochód nie daje gwarancji na przeżycie kierowcy i pasażerom przy dużych prędkościach. Dlatego też policjanci, w ramach różnego rodzaju działań, prowadzić będą pomiary prędkości zarówno statycznie, jak i dynamiczne.

W piątek na ulicach Wrocławia można spodziewać się wzmożonych kontroli m.in. policjantów z grupy „SPEED”, którzy korzystają z pojazdów wyposażonych w wideorejestrator, a także ręcznych mierników prędkości z wizualizacją. Szczególnym nadzorem mają być objęte miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków, których przyczyną jest nadmierna prędkość.

Policjanci przypominają, że przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/godz. w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy i apelują do kierowców, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności, czyli m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz w rejonie skrzyżowań.

Śląskie: Straszny wypadek motocyklisty. Uderzył wprost w barierki. Jechał z pasażerką