Wrocław: Potrącił kobietę na przejściu dla pieszych i uciekł. Szuka go policja

2021-11-30 12:44
Potrącił kobietę na przejściu dla pieszych i uciekł. Szuka go policja
Autor: mat. policji Wrocławska policja poszukuje kierowcy srebrnego audi A4 na brytyjskich numerach

Kierowca samochodu osobowego potrącił 21-letnią kobietę na przejściu dla pieszych, po czym uciekł z miejsca wypadku. Do zdarzenia doszło w poniedziałek ok. godz. 19 na ul. Królewieckiej we Wrocławiu. Sprawca jest poszukiwany przez policję.

Do wypadku z udziałem pieszej doszło w poniedziałek (29 listopada) ok. godz. 19 na ul. Królewieckiej we Wrocławiu. 21-letnia kobieta przechodząca z psem przez przejście dla pieszych na wysokości stawu Królewieckiego - w pobliżu przychodni weterynaryjnej – została potrącona przez samochód osobowy. Sprawca wypadku nie zatrzymał się, by sprawdzić czy piesza nie potrzebuje pomocy, tylko odjechał w kierunku Stadionu Wrocław.

Pierwszej pomocy potrąconej przez samochód kobiecie udzielili inni kierowcy. Ranna 21-latka została przewieziona karetką do szpitala. Ze wstępnych ustaleń wynika, że doznała ona ogólnych obrażeń, a jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Poszukiwaniami sprawcy zajęli się wrocławscy policjanci. Tuż po wypadku odnaleźli w rejonie ul. Warmińskiej porzucony samochód - srebrne audi A4 z brytyjskimi numerami rejestracyjnymi.

- Wykonanie oględzin pojazdu przez mundurowych potwierdziło obecność uszkodzeń, które mogły powstać w związku z wypadkiem - informuje asp. szt. Łukasz Dutkowiak z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. - Mając to na uwadze, wspólnie z prokuraturą podjęto decyzję o publikacji zdjęć pojazdu, w celu szybkiej identyfikacji jego kierowcy.

Policja prosi o kontakt wszystkie osoby, które były świadkami wypadku lub mają jakiekolwiek informacje na temat jego sprawcy. Informacje można przekazywać, dzwoniąc pod nr tel. (47)87143 80 lub (47)8714141.

Kierowca srebrnego audi A4 może usłyszeć zarzuty spowodowania wypadku oraz ucieczki z miejsca zdarzenia i nieudzielenia pomocy osobie poszkodowanej.

Sonda
Czy jako pieszy czujesz się bezpiecznie na polskich drogach?
Potrącił ją na pasach. Potworny wypadek w Tomaszowie Lubelskim
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE