Prawie połowa skontrolowanych autobusów miejskich we Wrocławiu z poważnymi usterkami

i

Autor: ITD Prawie połowa skontrolowanych autobusów miejskich we Wrocławiu miała poważne usterki

Wrocław. Prawie połowa skontrolowanych autobusów miejskich z poważnymi usterkami

2021-10-14 9:50

Niesprawny układ hamulcowy, wycieki płynów eksploatacyjnych i zużyte bieżniki opon - w 10 spośród 23 skontrolowanych autobusów miejskich we Wrocławiu stwierdzono usterki, zagrażające bezpieczeństwu podróżnych. W sześciu przypadkach usterki były na tyle poważne, że inspektorzy ITD nie dopuścili pojazdów do ruchu.

W środę (13 października) inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego skontrolowali autobusy miejskie kursujące po Wrocławiu. Wybrane losowo pojazdy sprawdzane były na mobilnej linii diagnostycznej. Inspektorzy sprawdzili stan techniczny 23 autobusów, a wyniki kontroli okazały się bardzo niepokojące - w blisko połowie skontrolowanych autobusów stwierdzono usterki techniczne zagrażające bezpieczeństwu podróżnych. W 10 przypadkach konieczne było zatrzymanie dowodów rejestracyjnych, a w 6 przypadkach usterki były na tyle poważne, że autobusy nie zostały dopuszczone do ruchu.

Najpoważniejszą wykrytą usterką był niesprawny układ hamulcowy – w jednym z autobusów różnica siły hamowania na kołach jednej osi wynosiła ponad 80 proc. Ponadto inspektorzy stwierdzili wycieki płynów eksploatacyjnych, nadmiernie zużyte bieżniki opon oraz luzy w zawieszeniu i niesprawne oświetlenie zewnętrzne pojazdów.

Autobusy, w których wykryto usterki wrócą ponownie na swoje trasy dopiero po ich usunięciu. Inspektorzy ITD zapowiadają, że będą kontynuować kontrole autobusów miejskich z wykorzystaniem mobilnej linii diagnostycznej w pobliżu innych wrocławskich zajezdni autobusowych.

Sonda
Czy lubisz podróżować autobusami?
Bielsko-Biała: Pędził ekspresówką 240 km/h!