Kajdanki - zdj. podglądowe

i

Autor: Pixabay

Wrocław: Przebiegał przez jezdnię w niedozwolonym miejscu. Trafił prosto do więzienia

2021-07-16 9:34

Przebieganie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym może być bardzo ryzykowne. Przekonał się o tym 31-letni mężczyzna zatrzymany przez wrocławskich policjantów na ul. Dubois. Jak się okazało, 31-latek poszukiwany był listem gończym, a ponadto miał przy sobie amfetaminę i marihuanę. Jakby tego było mało, w mieszkaniu mężczyzny policjanci znaleźli blisko 600 porcji handlowych narkotyków.

Wrocławscy policjanci zatrzymali na ul. Dubois mężczyznę, który przebiegał przez jezdnię w niedozwolonym miejscu. Jak się wkrótce okazało, popełnione wykroczenie było najmniejszym z jego zmartwień. Po sprawdzeniu danych mężczyzny w policyjnej bazie danych szybko wyszło na jaw, że 31-latek poszukiwany był listem gończym w celu odbycia kary 14 miesięcy pozbawienia wolności.

Okres jaki spędzi w więzieniu może się jednak jeszcze znacznie wydłużyć, gdyż w chwili zatrzymania miał przy sobie woreczki foliowe z marihuaną i amfetaminą. Kolejne narkotyki funkcjonariusze znaleźli w mieszkaniu 31-latka na Psim Polu.

- Policjanci zabezpieczyli łącznie blisko 600 porcji handlowych środków zabronionych - informuje st. sierż. Paweł Noga z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

31-latek trafił do aresztu śledczego. O ewentualnym przedłużeniu jego pobytu w więzieniu zdecyduje sąd. Za posiadanie narkotyków grozi mu nawet 3 lata pozbawienia wolności.

Czołowe zderzenie osobówki z autobusem