Wrocław: Remont Mostów Jagiellońskich jednak się przesunie [AUDIO]

2015-06-11 14:59
Mosty Jagiellońskie to zespół czterech konstrukcji nad Odrą
Autor: Julo/PublicDomain/Wikimedia Mosty Jagiellońskie to zespół czterech konstrukcji nad Odrą

Trzy miesiące dłużej potrwa remont jednego z Mostów Jagiellońskich. Południową przeprawą nie pojedziemy w czerwcu, jak było to planowane, a dopiero 25 września.

To oznacza kolejne godziny w korkach spowodowane zwężeniem trasy, które biegnie tylko po jednym z mostów. Sprawie przyjrzał się reporter Radia ESKA, Marcin Janiszewski.

Mieszkańcy wściekli

Okazuje się, że remont już teraz jest dla wrocławian nie do wytrzymania. - To jest katastrofa z tym mostem. Mieszkam blisko, to widzę, jak cała ul. Kochanowskiego stoi – opowiada nam jeden z mężczyzn.

- Korki są codziennie, szczególnie ok. godz. 15, kiedy jest największe natężenie – przyznaje jedna z mieszkających w okolicy kobiet. - Stoimy w korkach, zamiast w tym czasie być w domu i robić inne rzeczy, jak choćby spędzać ten czas z rodziną – oburza się druga.

Posłuchaj, co Marcinowi Janiszewskiemu mówili wrocławianie:

Nie przewidzieli dodatkowych prac

Przyczyną opóźnień jest stan techniczny mostu, który okazał się gorszy, niż przewidywano. Jak tłumaczy Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu, przeprawa wymaga zrealizowania dodatkowych prac.

- Konieczności wykonania tych prac nie można było przewidzieć wcześniej, ponieważ ocenę stanu technicznego można było wykonać dopiero po rozebraniu nawierzchni mostu i wykonaniu prac odkrywkowych – wyjaśnia Mazur.

Posłuchaj wypowiedzi Ewy Mazur:

Mosty już wiekowe

Mosty Jagiellońskie to zespół czterech jednoprzęsłowych konstrukcji drogowych, rozciągających się nad kanałami Odry i łączących osiedla Zacisze i Mirowiec. Dwa starsze wybudowane zostały w latach 1916-1917. Dwa młodsze – w roku 1984. Z kolei obecną nazwę nadano im w latach 70. ubiegłego wieku.

Uwaga na Rakowiecką

Od soboty do końca sierpnia nie przejedziemy też mostem Rakowieckim – fragmentem ulicy Niskie Łąki, który także jest w trakcie remontu. Dla pieszych most pozostanie jednak otwarty.

Autobusy też pojadą inaczej

W związku z remontem mostu Rakowieckiego zmieni się trasa autobusu 120 – będzie kursował przez Traugutta, plac Wróblewskiego, ulicę Walońską, Na Grobli, Rakowiecką do ulicy Na Niskich Łąkach. Dla uczniów SP 93 przed lekcjami i po nich autobus będzie kursował do przystanku tymczasowego przy ul. Niskie Łąki – przed mostem.

Więcej informacji można znaleźć na stronie ZDiUM.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE