Rusza kolejny etap budowy tramwaju na Popowice

i

Autor: pixabay.com

Wrocław: Rusza kolejny etap budowy tramwaju na Popowice. Utrudnienia na Długiej

2021-07-21 13:55

W związku z rozpoczęciem kolejnego etapu budowy tramwaju na Popowice zmieni się organizacja ruchu na ul. Długiej w rejonie ulic Młodych Techników, Inowrocławskiej oraz Michalczyka. Wprowadzone zostaną też zmiany w kursowaniu autobusów MPK Wrocław. Prace rozpoczną się w nocy z piątku na sobotę i potrwają 4 miesiące.

Rozpoczyna się kolejny etap budowy tramwaju na Popowice. W nocy z piątku na sobotę (23/24 lipca) zmieni się organizacja ruchu na ulicy Długiej w rejonie ulic: Młodych Techników, Inowrocławskiej oraz Michalczyka. Na odcinku ok. 200 metrów kierowcy będą mogli korzystać tylko z północnego pasa ulicy Długiej, gdzie wprowadzony zostanie ruch dwustronny. Jednocześnie nie będzie można wjechać w ul. Długą z ul. Inowrocławskiej i Młodych Techników.

ZOBACZ TEŻ: Wrocław: Pierwszy odcinek TAT już gotowy

Nowa organizacja ruchu na ul. Długiej we Wrocławiu

i

Autor: Wrocławskie Inwestycje Nowa organizacja ruchu na ul. Długiej we Wrocławiu

Od soboty wprowadzone zostaną też zmiany w kursowaniu autobusów linii C, 103, 104 i 128 jadących w stronę pl. Grunwaldzkiego, pl. Jana Pawła II i Zakrzowa. Autobusy tych linii za skrzyżowaniem z ul. Poznańską pojadą jezdnią północną i będą zatrzymywać się na przystanku tymczasowym "Długa", który zostanie zlokalizowany na wysokości ul. Młodych Techników. Autobusy powrócą na jezdnię południową tuż przed mostem Dmowskiego.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Wakacyjne inwestycje MPK. Gdzie będą remonty we Wrocławiu?

Utrudnienia na ul. Długiej mają potrwać 4 miesiące. W tym czasie południowa nitka ulicy będzie przebudowywana - powstanie tam nowa jezdnia, droga dla rowerów, chodniki, przejścia dla pieszych, torowisko tramwajowe i przystanki.

Nowe parkingi "Parkuj i jedź" we Wrocławiu

QUIZ. Najdziwniejsze zawody świata. Nawet 3/10 punktów nie będzie powodem do wstydu

Pytanie 1 z 10
Na start klasyka "Super Expressu": jaką częścią ciała zajmuje się rumpolog?