Wrocław. Śmierć 8-letniej Gosi. Łzy same płyną po wzruszającym liście. Będę was tu z góry obserwować [ZDJĘCIA]

i

Autor: Greyerbaby/cc0/Pixabay.com Mała Gosia Kląskała z Wrocławia, która zmarła 25 września, zostawiła rodzicom list, który ma też formę testamentu (zdj. ilustracyjne)

Wrocław: Nie żyje 8-letnia Gosia. Dziewczynka zostawiła rodzicom list pożegnalny

2021-10-02 21:23

Mała Gosia Kląskała z Wrocławia, która zmarła 25 września, zostawiła rodzicom list, który ma też formę testamentu. Dziewczynka miała neuroblastomę, czyli złośliwy nowotwór, który jest jednym z najczęściej występujących u dzieci. 8-latka napisała list już 5,5 tygodnia temu, jakby przeczuwając, że nie wygra z chorobą. Dołączyła rysunek swojego autorstwa.

Wrocław. Śmierć 8-letniej Gosi. Zostawiła rodzicom wzruszający list. "Bardzo was kocham i cały czas o was pamiętam"

Gosia Kląskała z Wrocławia, która zmarła 25 września br. na nowotwór złośliwy - neuroblastomę - zostawiła rodzicom wzruszający list. Wiadomość można traktować jako testament 8-latki, bo prosi ona mamę i tatę o kilka rzeczy. Mała Gosia napisała go już 5,5 tygodnia przed swoją śmiercią, dokładnie 16 lipca. To było "gdzieś pomiędzy nocowaniem u dziadków, zbieraniem malin i czereśni z babcinej działki, kąpielą na Błękitnej Lagunie, zakupami, wizytą w kinie, randką z dziadkiem w aquaparku, a wizytą rodzinki z Warszawy i wypadem do zoo i Ogrodu Japońskiego. Wtedy jeszcze żyła na pełnej petardzie i powoli zwalniała, by 25 września 2021 zatrzymać się na zawsze...", jak czytamy na profilu facebookowym "Małgosia Kląskała", gdzie jej rodzice informowali o przebiegu choroby swojej córeczki.

- Mamo, tato mimo tego że mnie nie ma, to chcę wam powiedzieć, że bardzo was kocham i cały czas o was pamiętam - zaczyna swój do rodziców mała Gosia z Wrocławia.

Wrocław. Śmierć 8-letniej Gosi. "Będę was tu z góry obserwować"

Dziewczynka, która przegrała walkę ze śmiertelną chorobą, piszę rodzicom, że chociaż zostali rozdzielni, to jednak niedługo się spotkają i znowu będą razem.

- (...) i nie płaczcie za mną, tylko cieszcie się życiem, tak jak ja, póki macie czas (...) - kontynuuje 8-latka.

W dalszej części listu do rodziców mała Gosia z Wrocławia prosi, by już się nie kłócili, bo "będzie ich tu z góry obserwować". dziewczynka dodaje, że kocha Michała i Basię i swoje świnki. Dziewczynka ma nadzieję, że jej bliscy będą mieli po niej jakieś pamiątki, dlatego na wszelki wypadek zostawia im rysunek.

"Uwielbiałam z wami spędzać czas, uwielbiam was, buziaki - Gosia, której już nie ma, ale o was pamięta - kończy list do rodziców 8-latka.

Mała Gosia z Wrocławia została pochowana 1 października.

Czytaj też: Tragedia na A4 pod Wrocławiem. Kabina zmiażdżona, kierowca nie żyje

Czytaj też: Marsz Równości 2021 we Wrocławiu już w sobotę. „Chcemy całego życia” [TRASA]

Sonda
Czy w Twojej rodzinie ktoś zmagał się z nowotworem?
Paulina N. z Lublina udusiła trójkę swoich dzieci gołymi rękami. Kobieta przyznała się do winy.