Tak bardzo spieszył się na randkę, że stracił prawo jazdy

i

Autor: materiały policji

Wrocław: Spieszył się na randkę. O mało nie spowodował tragedii i stracił prawo jazdy [WIDEO]

2021-04-16 17:21

Pędził przez Wrocław z prędkością o blisko 80 km/godz. wyższą niż dopuszczalna, wyprzedzał na przejściach dla pieszych i nie zauważył, że jadą za nim policjanci. 24-latek tak bardzo spieszył się na randkę, że po drodze stracił prawo jazdy i „zarobił” 20 punktów karnych. Teraz przez następne 3 miesiące będzie musiał odpocząć od prowadzenia samochodów.

Uwagę policjantów z wrocławskiej drogówki zwrócił kierowca, który pędził ulicą Kochanowskiego, znacznie przekraczając dozwoloną prędkość. W miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/godz., młody kierowca jechał niemal trzykrotnie szybciej – wskazanie na policyjnym wideorejestratorze wskazało aż 119 km/godz. Co więcej, mężczyzna ignorował też inne zasady ruchu drogowego, wyprzedzając inne samochody na przejściach dla pieszych.

Gdy policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę, ten zaczął się tłumaczy, że śpieszy się do swojej partnerki, z którą jest umówiony na randkę. To oczywiście nie przekonało policjantów do odstąpienie od ukarania mężczyzny. 24-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego stracił prawo jazdy, został ukarany mandatem i otrzymał 20 punktów karnych. Teraz co najmniej przez najbliższe 3 miesiące będzie musiał powstrzymać się od kierowania pojazdami.

- Jednym z najcięższych „grzechów”, jakie może popełnić kierowca wobec pieszych, jest wyprzedzanie innych pojazdów na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed nim. Wielu kierowców niestety nadal nie zdaje sobie sprawy z tego, jak tragiczne skutki może mieć tak bezmyślna jazda – przypominają policjanci. - Nawet jeśli pojazd jadący sąsiednim pasem ruchu nie zatrzymuje się przed przejściem, zdejmijmy nogę z gazu i zrównajmy się z tym autem. Pamiętajmy, że nadal nie widzimy w pełni obszaru przejścia dla pieszych i może dojść do tragedii.

Tak bardzo spieszył się na randkę, że stracił prawo jazdy