Wrocław. TAJNA hala odkryta przez CBŚP! Zakamuflowana winda prowadziła do... [ZDJĘCIA]

i

Autor: CBŚP

Wrocław. TAJNE pomieszczenie odkryte przez CBŚP! Zakamuflowana winda prowadziła do... [ZDJĘCIA]

2021-01-28 13:48

Do nielegalnej, ogromnej hali produkcyjnej! Policjanci z Zarządu w Warszawie (Centralnego Biura Śledczego Policji) i funkcjonariusze dolnośląskiej i mazowieckiej Krajowej Administracji Skarbowej relacjonują ogromną, wspólną akcję. Mundurowi w powiecie wrocławskim odkryli... tajemniczą, zakamuflowaną windę!

Wrocławska KAS i warszawskie CBŚP rozbiły ogromną halę produkcyjną

Akcję przeprowadzono w listopadzie 2020 roku, na terenie powiatu wrocławskiego. Funkcjonariusze zatrzymali 5 obywateli Ukrainy. W momencie wkroczenia funkcjonariuszy CBŚP i KAS do pomieszczeń, w których znajdowała się fabryka papierosów, zatrzymani zajmowali się bezpośrednio procesem produkcyjnym.

Niemal równolegle, w powiecie oławskim służby odkryły magazyn z nielegalnymi papierosami, tytoniem i innymi komponentami służącymi do produkcji papierosów. Zatrzymany także został kolejny mężczyzna, którego śledczy podejrzewają o udział w nielegalnym procederze.

W sumie zatrzymanych zostało 6 osób, zabezpieczono specjalistyczną maszynę produkcyjną oraz przejęto łącznie około 400 tys. gotowych papierosów, komponenty służące do ich wytwarzania, m.in. 1300 kg tytoniu, a także półprodukty niezbędne w procesie produkcyjnym, jak również okleiny filtra z podrobionym znakiem towarowym znanego amerykańskiego koncernu tytoniowego! Co ciekawe, do miejsca produkcji prowadziła... tajna winda, którą widać na zdjęciach poniżej.

Wszystko warte miliony złotych

Wartość zabezpieczonej linii produkcyjnej, przejętego tytoniu i papierosów oraz komponentów służących do ich wytwarzania, została oszacowana na kwotę około 2 mln zł. Gdyby przejęte wyroby tytoniowe trafiły na rynek, Skarb Państwa straciłby szacunkowo blisko 3 mln zł. Z wyliczeń śledczych wynika, że w tylko listopadzie ubiegłego roku, grupa przestępcza mogła wyprodukować około 8 mln papierosów, natomiast przejęta przez funkcjonariuszy maszyna miała wydajność produkcyjną wynoszącą nawet 1 mln papierosów dziennie.

Osoby zatrzymane zostały doprowadzone do Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu, gdzie usłyszały zarzuty karnoskarbowe, a także udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. 

W ostatnim czasie funkcjonariusze wspólnie z prokuratorem, wykonali czynności z dwoma kolejnymi osobami podejrzanymi, które także usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, jak również przestępstw karnoskarbowych. Śledczy dalej wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy i rolę poszczególnych podejrzanych w całym procederze. Wszystkie osoby podejrzane decyzją sądu zostały tymczasowo aresztowane.

Złodziej szczepionek złapany! Wszystko wyśpiewał. Wiemy, co ze skradzionym towarem