Ratusz we Wrocławiu.

i

Autor: Shutterstock; Piotr Gajek / Super Express Ratusz we Wrocławiu.

Królowa Elżbieta II nie żyje

Wrocław uczci pamięć Królowej Elżbiety II. W samo południe na Rynku wybrzmi wyjątkowa pieśń

2022-09-09 11:04

Królowa Elżbieta II nie żyje. Cały świat wysyła Brytyjczykjom kondolencje. Na pożegnanie zmarłej monarchini zdecydowały się również władze Wrocławia. W samo południe na Rynku usłyszymy brytyjski hymn.

W czwartek, 8 września, dotarła do nas smutna wiadomość. Królowa Elżbieta II, która panowała przez 70 lat, nie żyje. Monarchini zmarła w wieku 96 lat, w swojej posiadłości w Balmoral. Cały świat łączy się z Brytyjczykami w bólu. Kondolencje płyną również z Polski.

>>> Nie żyje Elżbieta II. Dlaczego Zjednoczone Królestwo musi zmienić hymn narodowy?

Również Wrocław zdecydował się na pożegnanie Królowej Elżbiety II w wyjątkowy sposób. O godz. 12.00 na wrocławskim Rynku wybrzmi hymn Wielkiej Brytanii. "Wrocław chce w należyty sposób upamiętnić najdłużej panującą królową w historii" - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego Wrocławia.

96-letnia Elżbieta II była najdłużej panującą monarchinią w historii

„Z pewnością zamknął się pewien ważny rozdział w historii świata. Królowa Elżbieta II pozostanie na zawsze symbolem brytyjskiej korony i monarchii, o którą z taką pieczołowitością dbała. Wrocław łączy się w tej smutnej chwili z naszymi przyjaciółmi z Wielkiej Brytanii” - przyznał Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.