Wrocław. Ukrainka zaczęła rodzić w autobusie z uchodźcami

i

Autor: Policja Wrocław

Wrocław. Ukrainka zaczęła rodzić w autobusie z uchodźcami. Liczyła się każda sekunda

2022-03-29 14:59

W autobusie, który przyjechał z uchodźcami z ogarniętej wojną Ukrainy do Wrocławia, była młoda kobieta w zaawansowanej ciąży. 25-latka zaczęła rodzić w pojeździe. Pierwszej pomocy udzielili jej wrocławscy policjanci.

Do niecodziennej sytuacji doszło w poniedziałek, 28 marca. Pod komisariatem policji przy ul. Ślężnej we Wrocławiu zaparkował autokar z uchodźcami z Ukrainy. Około godz. 13 wybiegł z niego roztrzęsiony mężczyzna, który skierował się do policjantów.

- Kierowca prosił o pomoc, gdyż 25-latka zaczęła rodzić. Dwaj policjanci zareagowali natychmiast i już po chwili rozmawiali z ciężarną kobietą. Dowiedzieli się od niej, że jest prawie tydzień po wyznaczonym terminie porodu, a jej stan i regularne skurcze jednoznacznie wskazywały, iż rozpoczęła się akcja porodowa - relacjonuje sierż. szt. Rafał Jarząb z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Młoda kobieta miała 7 zakazów prowadzenia pojazdów! Tak uciekała przed policją. ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ.

25-latką zaopiekował się zastępca dyżurnego z Krzyków, z wykształcenia ratownik medyczny, który udzielił jej nie tylko pomocy przedmedycznej ale również wsparcia psychicznego.

Policyjny pościg za młodą kobietą w Zgorzelcu. Suzuki nie miało szans z BMW

Po chwili na miejsce przyjechali karetką pogotowia ratownicy medyczni, którzy przewieźli rodzącą kobietę do jednego z pobliskich szpitali.