Policyjny pościg za młodą kobietą w Zgorzelcu. Miała 7 zakazów prowadzenia pojazdów!

i

Autor: Dolnośląska policja Policyjny pościg za młodą kobietą w Zgorzelcu. Miała 7 zakazów prowadzenia pojazdów!

Młoda kobieta miała 7 zakazów prowadzenia pojazdów! Tak uciekała przed policją [FILM]

2022-03-29 11:43

Policjanci z grupy SPEED po pościgu zatrzymali 21-latkę, która swoim suzuki uciekała ulicami Zgorzelca przed mundurowymi. Podczas szaleńczej jazdy stwarzała zagrożenie zarówno dla innych kierujących jak i pieszych. Powody ucieczki szybko wyszły na jaw.

Policjanci ze zgorzeleckiej grupy SPEED podczas służby na terenie miasta zauważyli młodą kobietę za kierownicą suzuki. Mimo młodego wieku, 21-latka była bardzo dobrze znana mundurowym. Dlatego postanowili zatrzymać ją do kontroli drogowej.

ZOBACZ TEŻ: Motocyklista zginął pod Wrocławiem. Uderzył w wyjeżdżający z parkingu samochód

- Mimo nadawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania pojazdu kierująca przyśpieszyła i zaczęła uciekać ulicami miasta. Wjechała w drogę jednokierunkową, gdzie po zablokowaniu przez nadjeżdżający pojazd zjechała na chodnik, a następnie na ścieżkę rowerową, zmuszając pieszych do ucieczki - relacjonuje kom. Agnieszka Goguł ze zgorzeleckiej policji.

Po wjechaniu w jedno z podwórek, suzuki uderzyło w ogrodzenie. Wtedy kobieta zaczęła uciekać pieszo. W pojeździe został pasażer, a 21-latka wkrótce została zatrzymana w jednym z pobliskich budynków.

Policyjny pościg za młodą kobietą w Zgorzelcu. Suzuki nie miało szans z BMW

Jak się okazało, kobieta miała 7 sądowych zakazów prowadzenia pojazdów mechanicznych. Na tym jednak nie koniec. - Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że 21-latka jest osobą poszukiwaną celem odbycia łącznie 10 miesięcy więzienia za przestępstwa przeciwko mieniu oraz 2 dni aresztu za niezapłaconą grzywnę. Dodatkowo z uwagi na zachowanie kobiety funkcjonariusze zbadali ją testerem narkotykowym, który wykazał, że znajduje się pod wpływem środków odurzających i psychotropowych. W torebce zatrzymanej policjanci znaleźli metamfetaminę – dodaje kom. Agnieszka Goguł.

Kobieta trafiła do zgorzeleckiej komendy, gdzie usłyszała zarzuty za popełnione przestępstwa, a następnie została przewieziona do aresztu.

Sonda
Czy byłeś/aś kiedyś świadkiem policyjnego pościgu?