Bezpłatne znakowanie rowerów we Wrocławiu

i

Autor: materiały prasowe

Wrocław: W piątek policjanci będą bezpłatnie znakować rowery

2021-06-04 9:43

Spędzasz długi weekend we Wrocławiu? W piątek będziesz mógł bezpłatnie oznakować swój rower. Po południu w Magnolia Park funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu będą za darmo znakować rowery. Akcja odbędzie się w ramach policyjnego programu prewencyjnego „Twój rower – Twoja własność”.

Sezon rowerowy we Wrocławiu już trwa. Coraz więcej osób dojeżdża na rowerze do pracy, na zakupy czy na spotkania ze znajomymi. Warto w tej sytuacji pomyśleć o zabezpieczeniu swojego jednośladu. Policjanci polecają znakowanie roweru, które w przypadku kradzieży roweru pomoże odnaleźć utracony pojazd.

Już w piątek (4 czerwca) w Magnolia Park będzie można za darmo oznakować swój rower. Znakowanie przeprowadzą policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu w ramach policyjnego programu prewencyjnego „Twój rower – Twoja własność”. Wystarczy pojawić się z rowerem w godz. 12.00 - 16.00 przy wejściu do Magnolia Park od strony ul. Legnickiej. Później trzeba będzie tylko wypełnić krótki formularz, a nasz rower otrzyma indywidualny numer identyfikacyjny, który trafi do policyjnej bazy danych. Numer zostanie wypisany na ramie przy pomocy tzw. tajnopisu, dzięki czemu cyfry będą niewidoczne gołym okiem. Ponadto na ramie zostanie umieszczona specjalna naklejka „rejestracyjna”.

Po co znakować rower? Naklejka z numerem jest dla złodzieja ostrzeżeniem, że dany rower figuruje w policyjnej bazie i trudniej będzie go sprzedać. Jednocześnie wzrasta prawdopodobieństwo, że kradzież zostanie wykryta, a gdy skradziony rower zostanie odnaleziony, szybko będzie można zidentyfikować jego właściciela.

Policjanci przypominają, że rower można oznakować w każdym wrocławskim komisariacie policji, a także w komisariatach powiatu wrocławskiego.

Miał 4 promile alkoholu i jechał całą szerokością jezdni