Tunel na pl. Dominikańskim we Wrocławiu zostanie zamknięty

i

Autor: Google Street View

Zamykają tunel w centrum Wrocławia. Będzie nieczynny przez kilka miesięcy

2021-06-01 20:13

W najbliższy weekend rozpocznie się remont tunelu na pl. Dominikańskim w centrum Wrocławia. Na 3 miesiące zamknięty zostanie północny tunel samochodowy (po stronie Galerii Dominikańskiej). Przez ten czas kierowcy muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami w ruchu.

W nocy z soboty na niedzielę (5/6 czerwca) rozpocznie się remont północnego tunelu samochodowego na pl. Dominikańskim w centrum Wrocławia. Jeden z dwóch tuneli – ten położony bliżej Galerii Dominikańskiej – zostanie całkowicie zamknięty. Co to oznacza dla kierowców? Ruch kołowy zostanie przeniesiony na drugą jezdnię. W tunelu południowym wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy.

- Aby zredukować utrudnienia i skrócić odcinek objęty ruchem dwukierunkowych, zaprojektowano przejazdy przez torowisko i zieleniec przed wjazdem i za wyjazdem z tunelu - tłumaczy Ewa Mazur, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu.

Tunel na pl. Dominikańskim we Wrocławiu zostanie zamknięty

i

Autor: UM Wrocław

Prace remontowe potrwają 6 miesięcy i zostaną przeprowadzone w dwóch etapach. Remontowany tunel pozostanie zamknięty do 31 sierpnia. We wrześniu przywrócony zostanie w nim ruch na połowie jezdni. Koniec remontu przewidziano na listopad.

Remont tunelu obejmie m.in. wymianę oświetlenia, montaż nowej elewacji, rozbiórkę i odtworzenie fragmentów murów żelbetowych, wymianę i naprawę dylatacji, naprawę kanałów odwodnienia, oczyszczenie systemu odwodnienia oraz zabezpieczenie antykorozyjne balustrad i konstrukcji stalowych.

Nowa ścieżka rowerowa we Wrocławiu, od Karkonoskiej do Francuskiej