Wrocław: Więcej miejsca dla podróżnych w tramwajach i autobusach

i

Autor: MPK Wrocław

Wrocław: Więcej miejsca dla podróżnych w tramwajach i autobusach. Wracają „gorące przyciski”

2021-05-26 8:59

We wrocławskich tramwajach i autobusach będzie mogło podróżować więcej pasażerów. MPK likwiduje tzw. strefy buforowe, czyli taśmy broniące dostępu do części przy kabinie kierującego. Wracają także „gorące przyciski”, czyli mechanizm samodzielnego otwierania drzwi przez pasażerów.

Z tramwajów i autobusów MPK Wrocław znikną taśmy z tabliczkami „strefa wydzielona - zakaz wstępu”, które odgradzały pierwsze drzwi oraz siedzenia w pobliżu kabiny kierującego. Miejsca te zostaną z powrotem udostępnione pasażerom.

- Liczymy, że udostępnienie miejsc na początku pojazdu, ułatwi trochę zachowanie dystansu społecznego, o którym mimo wszystko wciąż powinniśmy pamiętać - mówi prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder. - Podkreślam jednak, że badania pokazują, iż transport publiczny jest i był bezpieczny. I zrobimy wszystko, by dalej taki pozostał. Bezpieczniejsi są także sami kierowcy i motorniczowie. Wielu z nich jest już zaszczepionych przeciwko COVID-19.

MPK Wrocław włącza gorące przyciski

i

Autor: MPK Wrocław

W tramwajach i autobusach znów zaczną też funkcjonować „gorące przyciski”, za pomocą których pasażerowie samodzielnie będą mogli otwierać drzwi do pojazdu. W ostatnim czasie „gorące przyciski” były wyłączone z uwagi na potrzebę ograniczania kontaktu z powierzchniami dotykowymi.

Przypomnijmy, że wciąż obowiązują limity liczby pasażerów, które wynoszą połowę sumy liczb siedzących i stojących w konkretnym pojeździe.

Wrocławska fontanna multimedialna już działa.