Wysadzili bankomat

i

Autor: TOMASZ GOLLA/SUPER EXPRESS Wysadzili bankomat

Wrocław: Wysadzili bankomat przy Biedronce. Coś poszło jednak nie tak

2021-10-31 14:33

W nocy z soboty na niedzielę nieznani sprawcy wysadzili bankomat stojący przy wejściu do Biedronki przy ul. Sarniej we Wrocławiu. Eksplozja uszkodziła samo urządzenie i drzwi do sklepu, ale złodziejom nie udało się ukraść pieniędzy.

Eksplozja obudziła w nocy z soboty na niedzielę (30/31 października) mieszkańców wrocławskiego Jagodna. Jak się okazało, ok. godz. 3 w nocy nieznani sprawcy usiłowali włamać się do bankomatu zlokalizowanego przy wejściu do Biedronki przy ul. Sarniej. Aby dostać się od ukrytych w bankomacie pieniędzy, złodzieje postanowili wysadzić urządzenie przy użyciu materiałów wybuchowych.

- Użyto nieznanego na razie materiału wybuchowego, który wywołał niewielką eksplozję - poinformowała PAP sierż. Aleksandra Rodecka z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. - Został uszkodzony bankomat i drzwi do sklepu.

Złodziejom nie udało się jednak ukraść przechowywanych w bankomacie pieniędzy. Eksplozja spowodowała znaczne uszkodzenia, ale nie naruszyła kasety z gotówką. Trwa poszukiwanie sprawców.

Sonda
Czy kary za kradzież powinny być zaostrzone?
Olsztyn. Zderzenie dwóch aut. Ranny został pieszy stojący przy przejściu