Policjanci nie zdradzają czy zatrzymany przebywa teraz we Wrocławiu

i

Autor: Ewelina Wąs Policjanci nie zdradzają czy zatrzymany przebywa teraz we Wrocławiu

Wrocław: Zatrzymany w sprawie bomby w autobusie to 22-letni student [WIDEO, AUDIO]

2016-05-25 0:08

Został aresztowany w swoim rodzinnym domu na terenie województwa lubuskiego, a nie we Wrocławiu, na co mogła wskazywać dzisiejsza obława na Tarnogaju.

Wiadomo, że mężczyzna jest studentem trzeciego roku jednej z wrocławskich uczelni. Wcześniej nie był notowany. Śledczy nie chcą na razie zdradzić czy 22-latek przyznał się do pozostawienia bomby w autobusie linii 145, choć wcześniej pojawiły się takie nieoficjalne informacje.

Policjanci nie ujawniają także czy zatrzymany planował inne zamachy i czy miał przy sobie inne materiały wybuchowe.

Trudny przeciwnik

Funkcjonariusze przyznają, że elementy maskujące, które stosował młody mężczyzna sprawiły, że nie było łatwo go odszukać.

- 22-latek był dla nas trudnym przeciwnikiem. Był zaskoczony dzisiejszym zatrzymaniem - przyznaje Jarosław Szymczyk, komendant główny policji.

Mężczyzna ma zostać przesłuchany jutro. Wtedy przedstawiony zostanie mu zarzut. Śledztwo dotyczyło  usiłowania zabójstwa jednym czynem wielu osób i przy użyciu materiałów wybuchowych. Nie wiadomo jednak czy dokładnie taki zarzut usłyszy student.

22-latek jest jedynym aresztowanym w sprawie pozostawienia ładunku wybuchowego w autobusie linii 145.

Zobacz film z zatrzymania mężczyzny:

Posłuchaj materiału reporterki Radia ESKA Eweliny Wąs:

Czytaj także: Wrocław: Alarmy bombowe w autobusie linii 132 na Strzegomskiej, w tramwaju przy Galerii Dominikańskiej i na przystanku przy Magnolii [AKTUALIZACJA]