Kran z wodą

i

Autor: fot. Karolina Grabowska/Pixabay

Wrocław. Zielona woda w kranie? Sprawdź co zrobić, gdy płynie zielona woda

2022-01-20 7:11

Zielona woda w kranach. Fortum, właściciel miejskiej sieci ciepłowniczej we Wrocławiu, informuje, że w czwartek (20 stycznia) w kranach może popłynąć zielona woda. Co to oznacza i co wtedy należy zrobić? Sprawdźcie.

Wrocław: Zielona woda w kranie

Fortum poinformowało, że w czwartek, 20 stycznia, rozpocznie się sprawdzanie szczelności sieci ciepłowniczej we Wrocławiu. Do znajdującej się w niej wody zostanie dodana fluoresceina - barwnik, który zasygnalizuje potencjalne usterki w węzłach ciepłowniczych.

W związku z tym wrocławianie powinni w najbliższym czasie uważnie przyjrzeć się wodzie, która popłynie z kranów w ich domach. Może bowiem być koloru zielonego. Co to oznacza?

– Jeśli po odkręceniu kranu pojawi się woda zabarwiona na zielono, może to oznaczać, że uszkodzony jest wymiennik ciepła, a woda z sieci ciepłowniczej przedostaje się do wewnętrznej instalacji budynku – informuje Jacek Ławrecki, rzecznik Fortum.

Zielona woda w kranie - co robić?

Fluoresceina jest bezpieczna zarówno dla ludzi, jak też dla sieci. Barwnik ten jest stosowany zgodnie z zaleceniami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Uwaga! Zabarwionej wody nie należy używać! Sytuację trzeba zgłosić do służbom Fortum, które dyżurują przez całą dobę pod bezpłatnym numerem 993.

Kolejne zgony we wrocławskiej izbie wytrzeźwień. Nie żyją dwaj bezdomni.

Kontrola szczelności dotyczy obszarów zasilanych z Elektrociepłowni Wrocław, czyli północnej i centralnej części Wrocławia. Nie dotyczy natomiast południowych dzielnic miasta zasilanych z Elektrociepłowni Czechnica w Sichnicach.

Wzgórze Partyzantów we Wrocławiu odzyska dawny blask. ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ.

Sonda
Czy wiesz co zrobić, gdy z kranu popłynie zielona woda?