- Nasze skutery można parkować tylko w miejscach dozwolonych - zapewnia Paweł Maliszewski, prezes blinkee.city. - Użytkownik jest zawsze odpowiedzialny za zaparkowanie pojazdu, gdyż on ostatni go użytkował. Nie wolno parkować na przykład: na zakazach parkowania, w strefach zielonych, w parkach, na trawnikach. Nie wolno parkować również na posesjach prywatnych - wylicza prezes blinkee.city.
Tymczasem zgłoszeń o złym zaparkowaniu skuterów we Wrocławiu wciąż przybywa.
- Przede wszystkim weryfikujemy osobę, która ostatnia wypożyczała skuter. Na tej podstawie jesteśmy w stanie wyciągnąć konsekwencje w stosunku do niej. W regulaminie zawarte są wszelkiego rodzaju kary i opłaty - wyjaśnia Piotr Szwed, prezes firmy GoScooter.
>> Kierowco! Uzbrój się w cierpliwość. Remont na autostradzie A4 tak szybko się nie skończy! [AUDIO]
- Skuter, motorower, motocykl jest pojazdem. Kierowca musi spełniać warunki określone przepisami prawa o ruchu drogowym - przypomina Waldemar Forysiak ze straży miejskiej. - W zależności od tego, jakie to będzie wykroczenie kierujący skuterem musi się liczyć z tym, że zapłaci mandat. Może być to 100 zł, a w innym wypadku 500 zł - dodaje Waldemar Forysiak.
Skuterami nie wolno poruszać się także po ścieżkach rowerowych.
Zdaniem przedstawicieli wypożyczalni skuterów problem wkrótce zniknie. Nie tylko przez kary, ale jak przyznają, także poprzez przyzwyczajenie się do pewnego rodzaju nowości na rynku usług współdzielenia.
Posłuchaj materiału reportera Radia ESKA Damiana Bonarka:
Czytaj także: Czy wrocławianie lubią swoją pracę? Zbadali to eksperci [WYNIKI BADAŃ, AUDIO]