Wrocławski Niezbędnik Senioralny trafi do emerytów z Wrocławia

i

Autor: Urząd Miejski Wrocławia Wrocławski Niezbędnik Senioralny trafi do emerytów z Wrocławia

Wrocławscy emeryci dostaną od miasta pakiet na start w nowe życie

2021-09-11 8:33

Wrocławscy emeryci otrzymają od miasta pakiet na start w nowe życie na emeryturze. Wrocławskie Niezbędniki Senioralne trafią do osób, które przechodzą na emeryturę, a w ich skład wejdą upominki zachęcające seniorów do poznawania miasta i uczestniczenia w jego życiu. To pierwsza taka inicjatywa w Polsce.

Szacuje się, że w tym roku do grona emerytów dołączy ok. 12 tys. wrocławianek i wrocławian. Wszyscy oni otrzymają bezpłatnie Wrocławskie Niezbędniki Senioralne – pakiet upominków, które mają zachęcać do poznawania miasta i korzystania z jego szerokiej oferty kulturalnej.

- Mieszkańcy Wrocławia, którzy w 2021 roku przeszli lub przejdą na emeryturę, mogą już odbierać Wrocławski Niezbędnik Senioralny – mówi prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk. - Jest to pakiet upominków, który stanowi zaproszenie do poznawania miasta, odkrywania szerokiej oferty wydarzeń, a także włączenia się w działania na rzecz Wrocławia.

W skład Wrocławskiego Niezbędnika Senioralnego wchodzą:

  • plecak miejski
  • torba na zakupy
  • etui na okulary
  • Wrocławski Spacerownik - propozycje tras spacerowych po Wrocławiu
  • Wrocławski Informator Senioralny - szeroki wachlarz propozycji spędzania wolnego czasu oraz załatwiania spraw codziennych przez wrocławskich seniorów, adresy instytucji, organizacji i firm działających na rzecz seniorów
  • voucher na mecz Śląska Wrocław
  • voucher na bilet do Opery Wrocławskiej
  • list od prezydenta Wrocławia

- Wrocławski Niezbędnik Senioralny to projekt długofalowy, którego celem jest zachęcenie osób, które zakończyły karierę zawodową, do aktywności w różnych obszarach - tłumaczy Dorota Feliks, dyrektor Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego. - Pierwsza grupa, która może odebrać pakiet to osoby, które od stycznia 2021 r. otrzymały decyzję o przyznaniu świadczenia emerytalnego. Dokumentem uprawniającym do odbioru Niezbędnika będzie pozytywna decyzja ZUS o przyznaniu emerytury wraz z dokumentem tożsamości.

Wrocławski Niezbędnik Senioralny wydawany jest w Przestrzeni Trzeciego Wieku Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego przy pl. Solidarności 1/3/5 w pokoju 414 (IV piętro), od poniedziałku do piątku w godz. 12:00-18:00. Aby odebrać pakiet, należy mieć przy sobie decyzję o przyznaniu emerytury wystawioną przez ZUS oraz dowód osobisty.

Wrocławski Ogórek znowu będzie woził wrocławian

QUIZ. Proktolog, dermatolog… Czym zajmuje się ten lekarz? W połowie polegniesz

Pytanie 1 z 18
Lekarz posiadający specjalizację z leczenia chorób płuc to: