Wrocławskie zoo to jedna z najchętniej odwiedzanych atrakcji turystycznych w Polsce. Potwierdziło się to podczas tegorocznych wakacji, gdy wiele osób, ze względu na epidemię koronawirusa, postanowiło spędzić lato w kraju. Tylko w lipcu i sierpniu wrocławski ogród zoologiczny odwiedziły 620.602 osoby z Polski i zagranicy. Tym samym pobity został dotychczasowy wakacyjny rekord frekwencji z 2017 roku. Wysoka frekwencja utrzymuje się w zoo od początku roku - od stycznia do sierpnia zoo odwiedziło już 1.140.081 osób, czyli więcej niż w całym 2020 roku (942.107).
Większość zwiedzających stanowili Polacy, którzy pochodzili głównie z Dolnego Śląska, Wielkopolski, Śląska i Małopolski. Zmalała liczba gości z zagranicy, ale odnotowano wizyty Ukraińców, Niemców, Czechów, Brytyjczyków, a nawet Tajlandczyków, Argentyńczyków czy Uzbekistańczyków. Najchętniej kupowane były bilety rodzinne, w tym te łączone z innymi wrocławskimi atrakcjami – Hydropolis i Aquaparkiem. Wzrosła też sprzedaż biletów promocyjnych dla seniorów, osób niepełnosprawnych czy członków programu Nasz Wrocław. Z powodów epidemii spadła natomiast liczba sprzedawanych biletów grupowych.
Wrocławskie zoo przyciąga gości przede wszystkim dużą różnorodnością gatunków - w ogrodzie można podziwiać ok. 10 tys. zwierząt z 1,1 tys. gatunków. Nie bez znaczenia są też maluchy, które przychodzą tu na świat - tylko w tym roku odnotowano narodziny 153 przedstawicieli gatunków zagrożonych wyginięciem, m.in. nosorożca indyjskiego, żyrafy siatkowanej, milu, daniela mezopotamskiego, takina złotego, oryksa szablorogiego, bantenga, pantery mglistej, wari rudego, rudawki madagaskarskiej, szpaka balijskiego, dzioborożca palwańskiego, papużki ostrosternej, żółwia McCorda, szyszkowca mozabickiego czy pończosznika z San Francisco.
ZOBACZ TEŻ: Baby boom we wrocławskim zoo. Przez dwa miesiące na świat przyszło 100 maluchów! [ZDJĘCIA]
Niewątpliwą atrakcją jest też nowo otwarta Ptaszarnia - jeden z najstarszych i najpiękniejszych budynków we wrocławskim zoo, który po generalnym remoncie, stał się domem dla egzotycznych, rzadkich i zagrożonych gatunków ptaków.
Polecany artykuł: