Wrocławscy policjanci zatrzymali nielegalny transport śmieci

i

Autor: materiały policji

Wrocławscy policjanci zatrzymali nielegalny transport śmieci. Ogromna kara dla przewoźnika

2021-07-28 9:59

Wrocławscy policjanci zatrzymali nielegalny transport śmieci. Wbrew temu co widniało w listach przewozowych, w naczepie zatrzymanej ciężarówki nie znajdowała się biomasa, tylko inne odpady. Śmieci trafiły do specjalistycznej firmy zajmującej się ich dezaktywacją, a nieuczciwy przewoźnik będzie musiał zapłacić ponad 20 tys. zł kary.

Wrocławscy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą dowiedzieli się, że po jednej z dróg porusza się pojazd, który prawdopodobnie transportuje nielegalny ładunek odpadów. Wspólnie z funkcjonariuszami z drogówki udało im się namierzyć podejrzaną ciężarówkę i wkrótce zatrzymali pojazd do kontroli. Dokładna kontrola przewożonego przez ciężarówkę ładunku oraz dokumentów przewozowych potwierdziła ich podejrzenia.

- Według dokumentów na naczepie powinna znajdować się biomasa. Mundurowi zauważyli, że znajdują się tam też inne odpadki Dlatego wezwali na miejsce pracowników Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, aby ci sprawdzili, czy ładunek odpowiada temu opisanemu w dokumentacji - informuje sierż. szt. Krzysztof Marcjan z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. - Inspektorzy potwierdzili przypuszczenia funkcjonariuszy i sklasyfikowali przewożony ładunek jako inny odpad.

Śmieci zostały skierowane do specjalistycznej firmy zajmującej się ich dezaktywacją, a nieuczciwy przewoźnik został ukarany m.in. za transport odpadów bez dokumentu potwierdzającego ich rodzaj. W wyniku postępowania administracyjnego nałożono na niego kary w łącznej wysokości ponad 20 tys. zł.

Wparował do Żabki z bronią w ręku