Dominik Kłosowski

i

Autor: mat. prasowy

Wrocławscy uczniowie dostaną oryginalny prezent. Jest nowoczesny i rusza się

2021-06-29 14:38

Każdy wrocławski pierwszoklasista podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego otrzyma niecodzienny prezent: szczoteczkę soniczną. Wszystko w ramach akcji dbania o uzębienie najmłodszych, której pomysłodawcą jest Dominik Kłosowski, radny SLD.

Dominik Kłosowski namówił do współpracy fundację Smile Together, która wyłożyła pieniądze na szczoteczki. W sumie będzie ich ponad 5000 i otrzyma je każdy pierwszoklasista. Na każdej będzie wygrawerowane imię dziecka. 

- To dopełnienie realizowanego już od kilku lat programu powrotu gabinetów stomatologicznych do wrocławskich szkół. Cieszę się bardzo że wrocławskie pierwszaki dostają 3 nowe nowe gabinety dentystyczne i szczoteczki, dzięki którym będą dbały o zdrowe zęby - mówi Dominik Kłosowski.

Kłosowski sporo uwagi przywiązuje do zdrowia najmłodszych. Wcześniej wywalczył np. powrót gabinetów dentystycznych do wrocławskich szkół, których teraz systematycznie przybywa. Aktualnie jest ich 10, a od września ruszą w kolejnych trzech placówkach (SP nr 4, 44 i 46). 

Z gabinetów uczniowie korzystają regularnie. Z pomocy dentysty - za darmo - skorzystało już ok. 10 tysięcy dzieci.

Studenci Politechniki Wrocławskiej testowali na Odrze łódź napędzaną energią słoneczną