Wizz Air Wrocław - Cypr. NOWE połączenie, WŁADZE zapłacą za wakacje w Larnace, jest jeden warunek

2020-05-29 11:36 mar, JWa
Wrocławskie lotnisko wznawia połączenia
Autor: pixabay.com

Lotnisko we Wrocławiu przygotowuje się do wznowienia połączeń pasażerskich po przerwie spowodowanej epidemią. Już 1 czerwca PLL LOT uruchomi regularne loty między Wrocławiem i Warszawą. Zapowiedziano też nowy kierunek – od lipca będziemy mogli polecieć z Wrocławia bezpośrednio na Cypr. W związku z przywróceniem ruchu lotniczego na lotnisku we Wrocławiu wprowadzone zostały nowe procedury obsługi pasażerów.

Od czerwca na wrocławskie lotnisko wracają regularne połączenia lotnicze. Początkowo przywrócone zostaną tylko loty krajowe do Warszawy – samoloty PLL LOT kursować będą między Wrocławiem a Warszawą dwa razy dziennie.

Bezpośrednie loty z Wrocławia na Cypr

Wciąż nie wiadomo kiedy zostaną przywrócone loty międzynarodowe, ale już wiadomo, że w letnim rozkładzie wrocławskiego lotniska pojawi się nowy kierunek. Bezpośrednie połączenie do cypryjskiej Larnaki uruchomi Wizz Air. Pierwszy lot ze stolicy Dolnego Śląska na Cypr zaplanowano na 13 lipca.

Samoloty z Wrocławia do Larnaki będą kursować dwa razy w tygodniu: w każdy poniedziałek i piątek. Z Wrocławia samolot wyleci o godz. 9.15, a na Cyprze wyląduje godz. 13.40. Wylot z Larnaki przewidziano na godz. 6.10, a lądowanie we Wrocławiu na godz. 8.45. Co ciekawe, władze Cypru zapowiedziały, że jeśli turysta zarazi się tam koronawirusem, to rząd pokryje koszty wakacji (dotyczące zakwaterowania, lekarstw i jedzenia).

Bilety na loty z Wrocławia do Larnaki można już rezerwować. Ich ceny zaczynają się od 179 zł w jedną stronę.

Nowe procedury na lotnisku we Wrocławiu

W związku z częściowym przywróceniem ruchu lotniczego od 1 czerwca na lotnisku we Wrocławiu obowiązywać będą nowe procedury obsługi pasażerów:

 Do terminalu będą mogły wejść tylko osoby z ważnymi dokumentami podróży (karta pokładowa, bilet lotniczy) lub osoby korzystające z biur linii lotniczych czy wypożyczalni samochodów (z osobą towarzyszącą będzie mógł wejść jedynie pasażer, który wymaga opieki, np. osoba niepełnosprawna).

 Przed wejściem do terminalu wszyscy pasażerowie będą podlegali obowiązkowemu badaniu temperatury ciała – osoba, u której potwierdzone zostaną objawy choroby COVID-19 nie zostanie wpuszczona do terminalu, a tym samym nie będzie mogła wejść na pokład samolotu.

Wszystkie osoby przebywające w terminalu mają obowiązek zakrywania ust i nosa (maseczki będzie można kupić przy wejściu na lotnisko).

 Na całym lotnisku obowiązuje zasada dystansu społecznego, tj. zachowanie odległości min. 1,5 metra – dotyczy to m.in. miejsc oczekiwania na odprawę biletowo-bagażową, kontroli bezpieczeństwa oraz boardingu.

 Zachowanie dystansu oraz dezynfekcja rąk będą obowiązywały również w sklepach lotniskowych, barach i restauracjach (stacje sanitarne do dezynfekcji rąk będą dostępne m.in. przy wejściu, przy toaletach i po kontroli bezpieczeństwa, a także w hali przylotów).

Największy samolot świata wylądował w Polsce. Tak wyglądał rozładunek

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj